Лікарка з Івано-Франківська відвідала медичний симпозіум у Брюсселі

Триденний захід організувала  у Брюсселі  Європейська академія дерматовенерології, пишуть Версії з посиланням на  Департамент Охорони Здоров’я.

Щоб послухати про інноваційні методи лікування в сфері дерматології на конференцію з’їхались не тільки фахівці з європейських країн, а й інших держав світу. Під час конгресу одночасно працювало 6 залів, кожен з яких мав свою тему щодо висвітлення проблем з  напрямку.

Основними доповідями цього симпозіуму стали тематики з проблем лікування дерматологічних захворювань та онкодерматології. Також велика увага була приділена новинкам у сфері косметології.

Зокрема, мовилось про використання філлерів та біоревіталізантів, ускладнення від тих чи інших ін’єкційних процедур і їх лікування.

За словами Іванни Цідило, найцікавішим було почути про новинки дерматології, оскільки ця галузь набирає неабиякого розмаху у розвитку. Спеціалістка повідомила, що польські колеги представили на симпозіумі дерматоскопічні ознаки диференціальної діагностики псоріазу, дерматиту, рожевого лишаю.

«Раніше дуже часто нам треба було застосовувати біопсію для того, щоб в кінцевому результаті поставити діагноз, – говорить Цідило. – Зараз ми маємо дерматоскопічні критерії, завдяки яким, при використанні неінвазивної методики – дерматоскопії – можна поставити діагноз відразу.
Навіть, незважаючи на те, що світ рухається вперед і популярності набирають імуногістологічні та молекулярні методи діагностики при пухлинах шкіри і лімфомах, та все ж актуальними залишаються біопсії. Такий досвід щодо використання даної методики ми перейняли в найкращих європейських клініках і застосовуємо його кваліфіковано у себе в закладі на практиці».

Серед цікавинок симпозіуму Іванна Цідило називає інтерактивну частину. Її задум полягав в тому, що присутні в залах, зокрема і доповідачі, мали можливість прослухати ту чи іншу доповідь відповідати на запитання. Через спеціальні додатки, які були завантажені в телефон учасники могли голосувати і звірити правильність свого варіанту відповіді.

«У таких симпозіумах потрібно брати участь всім, особливо дерматовенерологам, – додає спеціалістка. – У Європі лікарі-інтерни, так звані резиденти, мають право відвідувати ці конференції безкоштовно. Оскільки минулого року я виграла грант, то реєстраційний внесок був значно менший, аніж коштував конгрес».

Слід зазначити, що головній лікарці обласного клінічного шкірновенерологічного диспансеру Іванні Цідило вдалося виграти грант на цьогорічну Мюнхенську літню школу, що забезпечує абсолютне безкоштовне навчання. Загалом в Літній школі візьме участь 80 дерматологів з України.