Наші журналісти дізнались думку прикарпатських експертів про новий склад Івано-Франківської міської ради, хто ж увійде до більшості в міській раді обласного центру та яким буде розподіл сил?

За результатами виборів, у міській раді, де загальна кількість депутатів – 42, більшість мандатів має ВО «Свобода» – 14 обранців. Партія Блок Петра Порошенка «Солідарність» має 9 мандатів, Політична партія «Об’єднання «Самопоміч» – 6 депутатів, політична партія «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» – 6, політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – 4 та Українська Народна Партія – 3.

Франківський політолог Василь Кедик спрогрозував можливий розклад політичних сил у раді.

«Є інтереси міста, а є політичні інтереси. Сподіваюсь, що політсили, які мають фракції в Івано-Франківській міській раді, керуватимуться перш за все інтересами міста. Можна бути в опозиції до «Свободи» та нового міського голови, але не можна бути в опозиції до громади міста. В цьому контексті перебування в складі більшості доволі формальне, адже й будучи в конструктивній опозиції можна напрацьовувати реальні альтернативні проекти рішень та програм на користь міста, і залучившись підтримкою громадських активістів, ініціативних груп мешканців тощо, добиватись ухвалення цих рішень чи то на сесії міської ради, чи ж на виконкомі. Думаю, що УКРОПу і «Самопомочі», вигідно зайняти саме таку нішу. Адже це дуже гарний стартап до покращення власного результату на наступних виборах. З іншого боку, «Свободі» разом з «Батьківщиною» (сукупно 18 депутатів + голос міського голови) дуже невигідно мати ситуативну більшість, адже в такому разі для ухвалення рішень бракуватиме голосів і треба буде кожного разу домовлятись про голосування з УКРОПОМ чи «Самопоміччю». Гадаю, сьогодні йдуть активні торги представників «Свободи» з УКРОПОМ. Якщо останнім запропонують велику квоту у виконкомі + одного з заступників міського голови та голову бюджетної або земельної комісії, гадаю, УКРОП буде в більшості з «Свободою» та «Батьківщиною». Згоден, що зважаючи на хід виборчої кампанії в Івано-Франківську, коли «укропівці» критикували «Свободу», такий крок важко буде зараз пояснити виборцям з політичного акценту, однак завжди можна сказати про спільну роботу для міста, а до наступних місцевих виборів підібрати правильні меседжі для виборців», – зазначив Василь Кедик.