Як зауважив головний режисер облмуздрамтеатру, це дуже почесно, що франківський театр запросили взяти участь у міжнародному Шекспірівському фестивалі, пишуть Версії з посиланням на Бліц-інфо.

«Мені не вірилось, що це відбудеться. Ми вперше вийшли з підвалу і зіграли в цьому унікальному приміщенні. Театр в Гданську побудований за схемою шекспірівського театру. Більш ніж 10 років українські театри не брали участь у цьому фестивалі. Бути учасником цього фестивалю вже є перемога. Окрім того ми були представлені в якості хедлайнерів. Всі квитки розкупили, ми були змушені двічі грати виставу. Це неймовірна команда, оскільки ми працювали в екстремальних умовах. В європі не прийнято вставати на поклоні, але на нашій виставі глядачі встали», – ділиться Ростислав Держипільський.

На фестиваль було подано близько 100 заявок з яких обрали декілька. Режисер переконаний, що для України це дуже велика честь.

«На кожного з нас була покладена відповідальність не тільки грати свого персонажа, а й представляти Україну. Думаю, що ми з цим впорались, адже глядачами були фахівці з цілого світу.  Така публіка є дуже стримана у емоціях і відгуках, після вистав вони мовчки виходять і обговорюють виставу між собою. Проте після двох наших вистав вони чекали, до першої години ночі, щоб прийти на зустріч з нами і поспілкуватися», – пригадує Олексій Гнатковський.

За словами директора театру Ростислава Держипільського, його відразу попередили, що вони одна з найцікавіших команд за якими слідкують на фестивалі.

«Фанат з Британії навіть поцікавився де можна знайти нашу сторінку у соцмережі, щоб стежити за нашими новинками. Окрім того сказав, що з друзями будуть їздити на наші вистави у Європі і готові нас зустрічати в Британії», – каже Держипільський.

Враженнями від фестивалю поділилась і Галина Баранкевич, яка грала одну з ериній.

«Підвал – це особлива атмосфера, але сцена, яка пристосована до правильної подачі звуку дала виставі нове віяння. Для мене це було щось на кшталт поп-рок концерту. В наш творчий простір увійшло щось нове і я не знаю. чи хочу повертатись в підвал», – ділиться Баранкевич.

«Ми не тільки можемо гідно конкурувати з європейськими театрами, а й перемагати їх»,- підсумував Гнатковський.

Світлини з вистави виставили на офіційній сторінці фесту у соцмережі Facebook.