Під музичний супровід цимбал іванофранківці купували та роздивлялися дивовижні зґарди.

За словами координатора проекту Наталії Голомідової за час акції вдалося продати більше 120-ти зґард та зібрати понад 35 тисяч гривень і вона більш ніж успішна, повідомляє  «Бліц-Інфо».

«Ми з самого початку розраховували на 100 зґард, які планувалося продати протягом липня. Проте, вже всередині липня ці зґарди були реалізовані. Вони дуже активно розійшлись на Інтернет аукціоні та під час благодійних ярмарок просто неба. Тоді ми зробили ще одне замовлення майстрові і він вилив додатково ще 50 зґард. Остання цифра яку ми підраховували це було 33 тисячі гривень зараз більше 35 тисяч», – зазначила Наталія.

Відтак, на виручені кошти благодійники вже замовили частину амуніції для військових, які зараз на сході країни в зоні АТО. Зокрема, каски та маскувальні сітки. Їх згодом планують передати добровольчому батальйону «Айдар», 5-му батальйону територіальної оборони «Прикарпаття» та ще кілька касок закупити для 95-ї аеромобільної бригади.

«Ми ще прицінюємося до бронежилетів, бо тут хочемо їх перевірити – простріляти. Якщо підійдуть, то візьмемо кілька бронежилетів. Завтра після останньої акції ми підіб’ємо підсумки всіх зібраних коштів, і вже з понеділка замовляємо необхідних речей на решти коштів. Планується, що з закордону нам передадуть 10 касок, бо не знаємо яка буде сума. Дуже надіємося що нам вистачить коштів ще для кількох касок для 95-ї аеромобільної бригади», – зауважує Наталія Голомідова.

Крім того, благодійники зізнаються, що задоволені ярмарком-продаж гуцульських зґард, адже незважаючи на скриньки в магазинах та інші благодійні організації, що збирають кошти для допомоги воякам, люди активно купували зґарди.

«Особисто  я дуже задоволена, бо був певний страх чи довіряться люди нашій акції. Адже вона є однією із багатьох. Ми насправді не сподівалися, що люди будуть так тепло відгукуватися на цю акцію. Я більше ніж задоволена. Ми розуміємо, що не зберемо пів мільйони гривень, бо ми працюємо зі звичайними людьми для яких часом 150 гривень велика сума. Я тішуся», – зізнається Наталія.