Про це в мережі Facebook повідомив начальник обласної служби автомобільних доріг Василь Буджак.

12 жовтня. Безпека руху в центрі уваги роботи Служби автомобільних доріг з підрядними організаціями. За кошти Державного бюджету на експлуатаційне утримання доріг згідно розпорядження Кабінету міністрів України ДП”ІваноФранківський облавтодор” облаштовує острівці безпеки на пішохідних переходах у Крихівцях. А громада приміського села за кошти місцевого бюджету облаштовує пішохідні придорожні тротуари“, – написав Буджак.

Водії у соцмережі оцінили роботу дорожників, але зауважують, що “острівці безпеки” погано видно вночі. Про це пишуть Версії з посиланням на Бліц-інфо.

“Після 00:00 в Крихівцях виключають освітлення вулиць і ці острівці зовсім не видно. Може б якісь відбивачі світла на них прикрутити, чи зробити освітлення над ними? Бо біда буде з тими острівцями”, – попросив автомобіліст Юра Кас.

“Не люблю скаржитись, але це питання безпеки. Чому знаки які встановлені на острівцях безпеки на дорозі в сторону Крихівців взагалі не світяться в світлі фар авто? Чому наша доблесна патрульна поліція яка точно патрюлює ту частину міста ніяк не реагує на цю проблему? Чекають першої крові? Прошу відповідальних забрати те самопальне лайно з дороги і встановити нормальні дорожні знаки на острівцях безпеки!”, – написав франківець Володимир Віксевич.

Очільник САД в області Василь Буджак у коментарі кореспонденту Бліц-Інфо запевнив, що роботи ще не завершені, і все виправлять.

“Там роботи ще тривають. Має бути 7 острівців, а зараз зробили тільки 4. Все буде згідно стандарту і розмітка, і освітлення, і світловідбиваюча плівка. Ми ще роботи не прийняли“,- прокоментував чиновник.

Скаржились водії й поліції. Варто зазначити, що в патрульній поліції показали, як водії бачать знаки на острівцях безпеки.

На першому фото – острівець у світлі фар, на другому – патрульний став біля знаку у світловідбиваючій жилетці.

Як пояснили коресподенту Бліц-Інфо  в прес-службі патрульної поліції Івано-Франківська, вони зверталися з цього приводу до виконавця робіт. Спершу в облавтодорі все списали на дорожню пилюку. Мовляв, знаки просто треба протерти і “все запрацює”.  Проте така вправа не допомогла.

Ми були на місці разом з виконавцем робіт та виявили одразу три дефекти – плівку, що не не відбиває світло, розмір встановлених знаків (встановили 50 сантиметрів у діаметрів замість 70) та їх висоту. Там була помилка у самому проекті. Плівку вже змінили, над виправленням решту недоліків дорожники працюють”, – пояснює  прес-секретар УПП Микола Гурак.

Виконавцем робіт є ДП “Івано-Франківськ облавтодор”. Відповідальний за роботи інженер Василь Федуняк запевняє, що знаки виставили згідно проекту.

“Але в ньому не було враховано, що ліва фара водія світить нижче ніж права. Права б’є трішки вище, адже дорожні знаки розташовані в основному справа, а тут знак посередині, Тому ліва фара б’є по дорожньому одягу, а знака не видно. Ми ці знаки понизимо і їх буде видно, а також проведемо відповідну розмітку. Всі роботи завершимо вже до кінця місяця“, – запевнив інженер.

Варто зауважити, що загальна вартість облаштування семи острівців 198 тисяч гривень.