8 червня на засіданні постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, антикорупційної політики, люстрації та очищення влади розглянули звернення мешканців будинку Чорновола,98, пишуть Версії.

За словами мешканки будинку Алли Турянської більшість її сусідів не задоволені якістю послуг, які надає теперішній управитель – МІУК.

Тому мешканці хочуть створити ОСББ, але не можуть цього зробити через бюрократичну тяганину. Серед фактів, які обурили мешканців, Алла Турянська назвала нарахування оплати за послуги, які фактично не були надані. Зокрема, мешканці змушені були платити за дератизацію, яка не була проведена.

Справа в тому, що перший поверх будинку займає супермаркет “Вопак”.

“Вони викупили підвал і приватизували його, – заявила Турянська. – Ми не маємо туди доступу. І спеціаліст з дератизаціі також нам сказала, що вона не змогла туди зайти. А квитанції нам прислали”.

Також мешканці стверджують, що їм нараховують оплату за утримання прибудинкової території.

“В нас поблизу будинку є підстанція, тому ця територія не може вважатись прибудинковою. Також постійно під будинок приїжджають машини і фури, йде постійна вигрузка і загрузка товару. Ми ледве встигаємо проскочити в під’їзд, – обурилась Турянська. – Ми ні лавочку не можемо поставити, ні відпочити біля свого дому”.

Представник МІУК Олександр Качанко дав пояснення щодо кожного пункту заяви від мешканців даного будинку. Але ці відповіді не задовольнили ні мешканців, ні членів комісії.

“Я ні разу не казала, що не буду платити, я хочу знати тільки за що?”, – відмітила Алла Турянська.

Сергій Федорців порадив вирішувати це питання через судові інстанції.

“Комісія не наділена правом вершити долю, вам варто звернутися в суд”, – відмітив член комісії.

В свою чергу голова комісії Тарас Виноградник порадив представнику МІУК знайти компроміс.

“Зверніться до людей, поспілкуйтесь по-людськи. Адже з цього і починаються всі конфлікти”, – зауважив Виноградник

. Відтак комісія попросила надати первинні документи для вивчення і всі пояснення в письмовому вигляді, щоб прийняти остаточне рішення.