news-image: Із забудівниками генделика іванофранківці борються саджанцями

Історія з облаштування скверу на цьому місці довга, спершу люди зверталися до місцевої влади розібрати стару сміттярку та перенести сміттєві баки подалі від прохідної частини, забрати загорожу, що охороняє незаконну забудову та дозволити на цьому місці облаштувати невеличкий сквер. Загородили клаптик території незаконно, адже жодних дозволів забудівник не мав. Журналісти “Галицького кореспондента”  у статті “Чужі тут не ходять” писали про благання людей очистити двір від щурів, хворих голубів та систематичного смороду. Через два місяці чиновники почули вимоги іванофранківців.

30 червня на  зустріч із громадою прийшов секретар міської ради Микола Вітенко, він приніс людям дозвіл міської ради на облагородження прилеглої території на сквер, запевнив, що жодного будівництва тут проводити не будуть. Тоді ж старі смітники перенесли, а цегляну огорожу, що захищала їх, зруйнували. Знищити сімейство щурів, що жило біля баків, обіцяли силами санепідстанції, жодного разу санітарна служба у двір не приїжджала, а щурі колишнє місце покинули та переселилися до сусіднього будинку. «В мене через каналізацію проліз щур до квартири, ми мусіли його знищити, а дірку заробили», – розповідає мешканка першого поверху Г.Хоткевича, 75а Надя Гордієнко.

Нині місцеві знову воюють проти незаконної забудови в дворі. Розповідають, з квартири в квартиру приходять представники забудовника, обіцяють встановити гойдалки, дитячий майданчик, утеплити будинок, взамін хочуть отримати дозвіл на облаштування кафе.

«До нас приходять представники власників ділянки, хоча нас запевнили, що ділянка немає власника, і кажуть, що хочуть будувати тут дитяче літнє кафе. Ми розуміємо, що це за «кафе» буде, тому дозвіл не даємо. Нам обіцяють, що зроблять благоустрій нашого будинку, поставлять бруківку, заасфальтують та розширять дорогу, зроблять качелі. Одним словом золоті гори і долини тільки для того щоб ми дали дозвіл», – говорить мати двох дітей та мешканка будинку за адресою  Г.Хоткевича, 75а, Анастасія Дченко.

Нині люди своїм коштом закупили саджанці, хтось плодові деревця викопав з дачі і за лопати взялися навіть діти. На дорікання представників невідомих забудовників, мовляв чому до цього часу саджанці на садили, люди кажуть, влітку деревця не прижилися б, а ще вони чекали поки ЄРЦ обіцяні лавочки встановить та доріжки бруківкою застелить. Жінки пригадують, майстри вже приходили, вимірювали площу та обіцяли бруківку на пішохідній частині з понеділка постелити, два місяці минуло, а доріжок немає.

«Ми не хочемо бачити тут кафе, лавочки ми самі собі зробимо, і не хочемо аби тут лунала музика, було сміття та п’яні чоловіки ходили. Хочеться аби був спокій та вільно гуляли наші діти», – додає Надія Гордієнко.