Людей взяв у «заручники» черговий франківський забудівник

Підставою для будівництва по вулиці Гетьмана Мазепи, 35 стало рішення від квітня 2006 року, за яким нежитлове приміщення «Будинку вчителя» з балансу управління освіти передавалося на баланс приватного комерційного підприємства «Ресурс-Захід».

Рішенням сесії міської ради від 16.10.2008 р. ПКП «Ресурс-Захід» було дано дозвіл на складання проекту землеустрою та дозволено передачу земельної ділянки в оренду під будівництво багатоквартирного будинку за умови укладання угоди з управлінням освіти про передачу 250 кв.м для улаштування «Будинку вчителя».

Відповідний договір із забудівником 15.04.2009 р. підписав міський голова Віктор Анушкевичус.

У зв’язку зі зміною забудівника в 2012 році міська рада ухвалила нове рішення, за яким затвердила технічну документацію із землеустрою для ПП «Прогрес-Інвест». Новий забудівник, згідно рішення ради, теж зобов’язувався передати місту замість зруйнованого свого часу «Будинку вчителя» громадські приміщення по вул. Мазепи, 35 площею 250 кв.м.

17 липня цього ж року новий договір з новим забудівником було підписано міським головою. Однак при цьому із договору зникла згадка про додаткові зобов’язання. У підсумку місто так і не отримало ні метра в компенсацію за зруйнований в центрі міста будинок.

 “За чинним законодавством у міської влади залишися єдиний інструмент впливу — присвоєння поштової адреси”, — пояснює секретар міської ради Микола Вітенко. «Нам надзвичайно прикро, що люди не мають змоги оформити свою нерухомість, однак заручником їх зробила нечистоплотність забудівника. І не тільки його».

Діями окремих посадових осіб міської влади вже зацікавилась прокуратура.

Нагадаємо, що сусідній будинок — Гетьмана Мазепи, 35 а — є теж скандальним будівництвом, яке вже рік перебуває у фокусі уваги. Багатоповерхівка визнана самочинною, справа перебуває в судах