Виїзна бригада лікарів ЦМКЛ і обласного фтизіопульмонологічного центру організувала мобільний медичний пункт.

 

Тут кожен бажаючий може виміряти артеріальний тиск, масу тіла, визначити рівень цукру в крові, зробити флюорографічне обстеження, пройти анонімне тестування на ВІЛ швидкими тестами.

 

Такі акції місцеві медики практикують уже третій рік поспіль. Кажуть, що це дає змогу не тільки виявити захворювання у містян, але й роблять медицину ближчою до людей.

 

“Ці акції потрібно проводити частіше, бо люди пасивні до медицини. У нас сьогодні диспансеризація як така відсутня. А коли люди йдуть по місту і бачаь таку акцію, то вже навіть із цікавості підходять і роблять обстеження. Це дієво, бо в ході таких заходів виявляється багато різних захворювань,” – розповів “Фіртці” головний лікар ЦМКЛ Івано-Франківська Тарас Масляк.

 

За словами головного медика міста, акції продовжуватимуться і далі. Вони проходитимуть не тільки у центрі Івано-Франківська, але й у мікроарйонах. Також Тарас Масляк зазначає, що було б добре, якщо б до цих заходів долучалися і різноманітні громадські організації і навчальні заклади, які готують медичних працівників.

 

Окрім того, під час акції за сприяння фонду “Шлях до майбутнього”, кожній людині із малозабезпеченої сім’ї, яка хворіє на цукровий діабет, було вручено глюкометри.