Прикордонники відділу «Смільниця», що охороняє гірську ділянку українсько-польського кордону в межах Старосамбірського району Львівщини, отримали оперативну інформацію про можливе перетинання кордону поза пунктом пропуску групою нелегальних мігрантів.

У взаємодії з співробітниками Управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУ Національної поліції у Львівській області «зелені берети» негайно розпочали пошукові заходи у визначеному районі, повідомили польських колег та перекрили шляхи під’їзду до кордону. Вже через деякий час група реагування прикордонників повідомила про затримання чотирьох невідомих азіатської зовнішності, трьох чоловіків та жінку без документів, як згодом з’ясувалось громадян В’єтнаму.

Мігрантам залишалось дійти до кордону два кілометри, але на заваді стали прикордонники та складна місцевість українських Карпат.
З вигляду затриманих було зрозуміло, що самотужки вони до прикордоння вони дістатись не могли, тому пошук причетних до правопорушення було продовжено. Перевіряючи автівки що слідували на автошляхах поблизу кордону, у селі Старява правоохоронці зупинили мікроавтобус київської реєстрації з трьома чоловіками. За кермом авто перебував українець, 1980 р.н., пасажири – чоловік кавказької зовнішності без документів, який представився громадянином Грузії, та громадянин України 1986 р.н.

Пояснити конкретну мету перебування у прикордонній смузі вони достеменно не змогли, до того ж кордон в пункті пропуску не перетинали, що вказувало на можливу причетність до переправки затриманих в’єтнамців. Підозри охоронців кордону справдилися, адже в подальшому в ході перевірочних заходів з’ясувалося що затриманий грузин є організатором спроби переправки громадян В’єтнаму через державний кордон, а українці, мешканці Київської області, надавали послуги з їх доставки до прикордоння.