Безпритульний зі Львова Славко став зіркою багатьох світових модних онлайн-видань. Вони публікують його фотографії, а сам безхатько кудись зник. Ще чотири роки тому львівський фотограф Юрко Дячишин спільно з безхатьком Славком почали фото-проект “Славікс Фешн”, йдеться у сюжеті ZIK.ua.

“Це був лютий 2011-го року, це я так пам’ятаю, коли я перший раз вже його зняв, тобто я його бачив давно, зауважив його, але спочатку не уявляв, як я можу це подати?”, – розповідає фотограф Юрко Дячишин. За його словами, безпритульний Славко швидко ввійшов в образ фотомоделі та навіть сам почав шити одяг.

“Пізніше він вже сам мене знаходив. Наприклад, я міг йти, його не бачити – чую, позаду кричить: ЕЕ! Дружище, де ти пропадав? Підбігає до мене, каже, давай, зразу вставав в якусь стойку, дуже подобалось йому це позувати”, – пригадує Юрко Дячишин.

Фотосесії тривали два роки. Партнери ніколи заздалегідь не планували знімань, все відбувалося спонтанно. Славко міг переодягатися кілька разів на день і ніколи не повторював образ.

Улітку 2013-го у Варшаві навіть відбулась виставка зі світлинами безхатька. Після цього фотограф хотів зробити ще другу частину – репортаж про умови життя безпритульного і про те, як він шиє. Проте Славко не схотів відкривати таємницю свого житла. Останні фото безхатька Славка зробили у січні 2013-го. Потому чоловік раптово зник із львівських вулиць, у колишній домівці чоловіка – теж порожньо, хоча деякі перехожі говорять, що бачили його зовсім нещодавно – приблизно місяць тому.

Чоловік, скоріш за все, навіть не здогадується, що вразив світ “Буквально тиждень тому почався такий вірус. Уперше до мене звернувся відомий великий портал американський Feature shoot”, – зазначив фотограф і додав, що після публікації світлин зі Славком в американському журналі його фото за тиждень з’явились на онлайн-шпальтах ще понад сотні видань про моду.