Сьогодні озвучені на нараді в облдержадміністрації пропозиції з виконання Указу Президента України Віктора Януковича «Про заходи зі створення умов для проведення в 2022 році зимових Олімпійських та Паралімпійських ігор в Україні» будуть скеровані в Кабінет Міністрів.

Голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, який ініціював цю тематичну нараду за участю своїх заступників, голів райдержадміністрацій та представників міськвиконкомів міст обласного значення, схвалив чималий перелік конкретних пропозицій ГК «Буковель», які презентував директор ТОВ «Скорзонера» Олександр Шевченко.

Зокрема, популярний за межами України сучасний гірськолижний комплекс «Буковель» пропонує вкласти у розбудову олімпійської інфраструктури, необхідної для майбутньої зимової Олімпіади 2022, 1 млрд. дол. США.

За словами депутата обласної ради Олександра Шевченка, «Буковель» готовий провести на своїх теренах 30% змагань майбутньої зимової Олімпіади, 7 олімпійських дисциплін, «якщо Україна й Івано-Франківська область зокрема отримають такий прекрасний шанс».

Голова Надвірнянської райдержадміністрації Юрій Касіянчук презентував олімпійський проект, що стосується гірського села Бистриця (950 м), стверджуючи про наявність там необхідних умов для гірськолижних дисциплін (Братківська гора і гора Грона), враховуючи близькість до «Буковелю». Водночас голова Долинської РДА Сергій Плотніков запропонував долучити до олімпійських пропозицій Івано-Франківщини Вишків – «зручне місце для проведення змагань з біатлону, лижного двоборства».

Перший заступник Івано-Франківського міського голови Зінові Фітель поділився з учасниками наради планами спорудження в обласному центрі спортивного комплексу та сучасного готелю на 300 місць (в районі стадіону).

Як наголосив перший заступник голови ОДА Василь Плавюк, оскільки «обов’язковою умовою» президентських заходів, окреслених у відповідному Указі зі створення умов для проведення в 2022 році зимової Олімпіади, «має бути наявність Олімпійського села», його можна збудувати на вільних площах 1 тис. га Лисецького полігону.

Михайло Вишиванюк одразу доручив «забронювати цю ділянку під Олімпійське село», «лишень би Україна і наша туристична область отримали право на проведення зимової Олімпіади -2022».

« Президент України Віктор Янукович, Уряд зроблять усе від них залежне, аби Україна такий історичний шанс отримала», – наголосив голова облдержадміністрації. – Завдання Івано-Франківської області показати свої потенційні олімпійські можливості якнайпереконливіше і цілеспрямовано працювати у цьому напрямку».