Результат пошуку зображень за запитом "Сторожова застава"

Попри очевидний касовий та глядацький успіх деякі глядачі звернулись до голови Держкіно Пилипа Іллєнка із пропозицією перезняти “Сторожову заставу”. Відкритий лист до чиновника оприлюднено у Facebook, пише “Захід.нет”.

У зверненні йдеться про те, що у світовому прокаті (а права на фільм уже придбали Білорусь, Казахстан, Франція, Бельгія, Китай, Індія, В’єтнам та Японія) стрічка стане історією про Росію, а не про Україну.

«Адже в більшості мов світу слово “Русь” перекладається як “Росія” і буде втрачено головну ідею Володимира Рутківського, що Ілько Муровець, Олешко Попович і Добриня Микитович – українські, а не російські герої», – йдеться у листі.

«Під час прокату стрічки в Україні саме українська мова нагадує глядачам, що фільм – про давню історію України. А що свідчитиме про це іноземцям?», – тривожаться глядачі.

Автори листа пропонують внести деякі зміни до версії фільму, прокат якої відбудеться за кордоном. Зокрема, глядачі висловлювали такі ідеї: – Додати на початку фільму епізод, – Показати сучасний герб України та старовинні монети із тризубом. – Головний герой в минулому розповідає звідки з’явився, він має сказати, що він України. – Додати в одяг головного героя футболку, стрічку на наплічник, або брелок з символікою України.

«Для фільму обрали дуже гарний слоган: “Захисти минуле заради майбутнього. Тож ми закликаємо Державне агентство України з питань кіно заради майбутнього України поборотися за її минуле на світовій арені і донести до іноземного глядача “Сторожової застави” посил Володимира Рутківського: “Україна – спадкоємиця Київської Русі”», – підсумовують автори листа. Наразі триває збір підписів.

Щоправда, як технічно мали би вноситися зміни в уже готовий фільм вони не повідомляють. Ніяк не коментують звернення і автори фільму.

Нагадаємо, “Сторожова застава” вийшла у прокат 12 жовтня. Одну з головних ролей у стрічці грає іванофранківець Роман Луцький.

Фільм «Сторожова застава» зібрав за три тижні у прокаті 16,3 млн грн. За цей час фільм переглянули 232 тисячі глядачів.