vybory

Порівняно з іншими областями, за словами Лисюка, на Прикарпатті явка була непогана. Не викликають претензій і списки виборців, хоча в день голосування деякі виборці не знайшли себе в них.

“Деякі виборці не знаходили себе в списках через те, що були зареєстровані у закордонному виборчому окрузі і не змінили місце голосування. Є випадки, коли виборців вносили до списку через суд. Є виборці, які в день виборів приходять з посвідченнями і просять їх включити у списки. Але останнім днем, коли можна було вносити зміни у списки виборців за рішенням суду, був четвер, 24 жовтня. Сьогодні таких скарг не розглядають”, – пояснив Лисюк.

У трьох округах – №84, №86, №87 КВУ зафіксував довіз виборців на дільниці. У 87-му окрузі в автомобілі, який підвозив людей до дільниць, агітували, за кого голосувати.

“Довіз, суміщений з агітацією – це вже є порушення”, – каже голова обласного КВУ.

У виборчих округах №84 і №87 зафіксована велика кількість виборців, які голосують вдома.

У ОВО №83, в Івано-Франківську, зафіксували спроби винести бюлетені з виборчої дільниці.

“Якщо порівнювати з 2012, то ці вибори чистіші, а якщо взяти лише округи на Івано-Франківщині, то – складніші. Тому що у 2012 році був кандидат від об’єднаної опозиції і інші. Опозиція, як правило, вигравала з результатом п’ять до одного, бо був чітко виражений свій-чужий. Зараз, в принципі, одне електоральне поле, всі сповідують демократичні принципи і точиться дуже гостра боротьба між кандидатами. Ми це бачимо в округах №83, №84, №86 і №88. Тут дуже близькі електоральні симпатії, тому ми спостерігали і не дуже чисті методи боротьби”, – аналізує Юрій Лисюк.

Водночас, він відзначає, що вибори є цікавими, оскільки не можна передбачити результат до підрахунку голосів.

“І є ще одна особливість – це вибори під час війни. Таких виборів ще не було і, сподіваюся, що вже не буде”, – підсумовує Лисюк.