Голова ОДА попросив вибачення у бюджетників Прикарпаття, яким боргували зарплату

Очільник депутатської комісії з питаньохорони здоров’я Манолій Піцуряк повідомив, що медикам області виділили з держбюджету кошти на погашення боргів із зарплати. Тож бюджетники святкуватимуть Новий рік із зарплатнею, пишуть Версії з посиланням на Галку.

«Хочу вибачитися перед усіма працівниками медичної і освітньої галузі, яким боргували зарплату.  Повірте, всі органи обласної влади спрацювали на відмінно у вирішенні цього питання», – сказав голова обласної адміністрації Олег Гончарук.

Проте деякі депутати назвали роботу ОДА у цьому питанні незадовільною.

«Прошу виконавчу гілку владу, щоб вони краще комунікували із вищими щаблями влади і краще вирішували це питання», – сказав депутат Михайло Королик.

Голова бюджетної комісії облради Микола Палійчук зауважив, що наступного року бюджетникам вистачатиме призначень  зарплати із держбюджету тільки на 8-9 місяців. Тому цю проблему має вирішувати центральна влада.

«Фінансовий департамент є заручником ситуації, вони не відповідальні за недолугу роботу Кабміну. Їм треба подякувати за роботу, вони писали звернення, вони робили все можливе. Маючи ресурс, Кабмін до останнього моменту не виконував свої повноваження, не сплачував людям зарплату і цим створював штучну соціальну напругу. Тому люди перекривали дороги, турбували нас, приходили на сесії», – сказав голова обласної ради Олександр Сич.

Він повідомив, що 4 мільйони на оплату праці з обласного бюджету у листопаді виділили працівникам  тих установ, які не забезпечуються з держбюджету.

У своєму рішенні Івано-Франківська обласна рада рекомендувала районним радам, районним адміністраціям, об’днаним територіальним громадам спрямовувати всі вільні залишки коштів загального фонду бюджету та кошти від перевиконання доходів до їхніх бюджетів насамперед на погашення заборгованості із заробітної плати.