Головна антимонопольниця Прикарпаття хоче плакати, коли бачить рахунки від ЄРЦ

Жоден вищестоящий орган не звертався до них щодо перевірок діяльності ЄРЦ, а розглядалися виключно заяви і скарги мешканців, — пише Фіртка.

За словами очильниці відділення Тетяни Савчин таких звернень — і письмових, і таких що поступили на телефонну гарячу лінію АМК, є не одна сотня.

«Знаєте, коли до нас приходять пенсіонери і приносять рахунки ЄРЦ з незрозумілими для них нарахуваннями, то інколи просто плакати хочеться. Бо для того пенсіонера інколи кілька десятків гривень є критично важливими.

Теритоіральне відділення АМК є органом із спеціальним статусом. Ми нікому не підпорядковуємося. Генеральна прокуратура нас неодноразово перевіряла через скарги ЄРЦ. Але не знайшла жодного підтвердження того, що ми діяли не в рамках закону, чи на чиєсь замовлення. Якби такі порушення були — нас би вже давно наказали», — переконана Татяна Савчин.

Окрім того у АМК рішення міської ради щодо заборони сплати штрафів називають некомпетентним і абсурдним.

«Штраф стягуватиме виконавча служба. 200 тисяч гривень штрафу плюс 200 тисяч гривень пені буде стягнуто із КП „ЄРЦ“. Про це неодноразово попереджалося керівництво підприємства і представники міської ради. Вони казали, що не будуть платити штраф у казну Азарова, тобто свої порушення обгрунтовували політичними гаслами. Зараз вже такі гасла ні до чого. Гроші підуть в „казну Яценюка“, на потреби АТО», — резюмувала керівник АМК в Івано-Франківську.

Савчин також розповіла, що штраф в діяльності АМК не є самоціллю: «На початку нашої роботи з ЄРЦ ми намагалися допомогти, роз’яснювали. І спочатку, здавалося б, ЄРЦ реагував на наші зауваження, але пізніше його очільники вирішили зайняти іншу позицію».

Як повідомляла Галка, Івано-Франківський управитель житла КП «Єдиний розрахунковий центр» не планує добровільно сплачувати штраф в 200 тисяч гривень. На думку секретаря наглядової ради ЄРЦ Вадима Войтика пані Савчин «виконувала замовлення геть з інших кабінетів».

Крім того,  ще в березні 2014 року Антимонопольний комітет України, з огляду на беззастережну судову практику, ухвалив рішення про початок процедури перегляду рішення Тимчасової адмінколегії.