Про це пишуть Версії з посиланням на znaj.

Налякати українців грипом не так вже й просто, ми пережили навалу на наші землі пташиного грипу (H5N1) і свинячого грипу (H1N1). І тим не менше, турбуватися є про що.

Звичний вбивця

Всього медицині відомо більше 2000 різновидів вірусу грипу. Деякі з них досить нешкідливі, майже не дають ускладнень і лікуються тижнем постільного режиму та чаю з медом. Але є у них і більш небезпечні “брати”, які вже не раз викликали епідемії і пандемії.

Гонконгський грип заявив про себе в 1968 році, як мутований вірус добре відомого на той момент грипу азіатського. Невразливий для багатьох ліків того часу, за два роки він забрав життя близько мільйона людей. Тепер же старий знайомий повертається з новим обличчям. Він зміцнів і придбав ще більше імунітету до наших ліків. Але і сучасна медицина готова зустріти його у всеозброєнні.

З одного боку, H3N2 – не найсмертельніший з вірусів грипу, і навіть епідемія 1968-1969 рр. вважається лікарями помірною. З іншого – поки складно сказати ,як вірус мутував і які приготував нам сюрпризи.

Як дізнатися?

Симптоми гонконгського грипу більш ніж стандартні для такого вірусу. Єдине, що відрізняє його від інших схожих захворювань – підвищена тенденція до розладу кишечника. Отже:

1) температура тіла підскакує відразу до 39 градусів;

2) починаються сильні головні болі, сонливість, можуть почервоніти очі, стає боляче дивитися на яскраве світло;

3) блювота і діарея. Іноді щось одне, іноді разом. У будь-якому випадку ознака гонконгського грипу досить явна;

4) кашель і почервоніння горла;

5) ломота в суглобах і м’язах.

Ми всі помремо?

Рано чи пізно. Але слідування простим правилам, загальним для будь-якої ситуації з епідемією грипу, може серйозно допомогти вам не підхопити заразу.

По можливості уникайте людних місць. Якщо відвідування таких місць не уникнути, то прикривайте ообличчя, хоча би шарфом або хусткою. А по приходу додому обов’язково ретельно мийте руки і промивайте ніс.

Якщо ви все-таки виявили у себе симптоми грипу, то не поспішайте панікувати. По-перше, поміряйте температуру. Якщо вона вже близько доби не піднімається до 39 градусів, то цілком можливо, що це проста ГРВІ, а не грип. По-друге, поки температура до цієї позначки не дійшла, то її збивати не потрібно зовсім. Нехай організм бореться із вторгненням вірусів. А якщо вирішили збивати, то запивайте таблетки молоком, щоб не “посадити” печінку. Пийте більше рідини, дотримуйтесь постільного режиму.

Швидше за все, ви будете на ногах вже через 7-10 днів. Якщо ж грип все-таки протікає важко (задишка, судоми, кровохаркання), то, звичайно, викликайте швидку допомогу. Лікарі швидкої мають бути проінструктовані, куди саме везти хворого з підозрою на гонконгський грип.

Важливий нюанс – ці правила поведінки прописані тільки для здорових дорослих людей. Діти і літні люди – в групі ризику, так що звертатися до лікаря у разі підозри на грип необхідно в будь-якому випадку.