Громадськості роздали мандати і не дозволили проголосувати

Втім, скористатися ними організатори слухань громаді не дозволили.

Учора в Косові відбулися громадські слухання щодо кандидатури на посаду голови РДА.

Очолити Косівську райдержадміністрацію виявили бажання дев’ятеро кандидатів. Зокрема, перший заступник голови РДА Василь Ропар, сільські голови сіл Пістинь та Шешорів Тарас Бейсюк та Василь Якібчук, селищний голова Яблунова Зеновій Томащук, екс-голова районної ради Петро Дійчук, екс-заступник голови РДА Ігор Сербин, місцеві підприємці Володимир Марчук і Михайло Павлюк та начальник юридичного відділу облдержадміністрації Ярослав Щепанський.

На слухання зібралося з півтисячі мешканців Косівського району. З’їхалися сільські голови району, депутати місцевих рад, прийшли представники громадських організацій та комунальних підприємств.

Радник голови ОДА Володимир Кушнір, який вже представився косівчанам заступником голови ОДА, одразу поспішив наголосити, що право подавати Президенту на затвердження кандидатів на пост голів РДА має виключно голова облдержадміністрації Олег Гончарук. Однак перед поданням він, мовляв, вирішив почути думку активу району.

“Тобто це не є громадські слухання, бо порядок проведення громадських слухань зовсім інший, це просто заслуховування кандидатів”, – сказав Кушнір.

Кандидати розповіли свої біографії та виклали програми. Після того громадськість мала по 10 хвилин для кожного кандидата, щоб задати запитання.

Після виступів претендентів Кушнір повідомив, що на цьому громадські слухання завершені. Експертна комісія зробить висновки і передасть їх голові ОДА. Мовляв, посада голови РДА не є виборною, а ставлення громади до того чи іншого кандидата експертна комісія побачила під час їх виступів.

Громадськість обурилась: для чого ж збирали людей, якщо думку громадськості керівництво ОДА враховувати не збирається?

Як писав КУРС, у Коломиї так само громаді не дали проголосувати за кандидатуру на голову районної державної адміністрації.

Нагадаємо, раніше голова ОДА Олег Гончарук задекларував рейтингове голосування на громадських слуханнях, в якому мали б брати участь представники колективів району, громадські та партійні організації, голови територіальних громад.