«Нам стало відомо, що невідомими особами 04.10.2017 року о 17 годині за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Грюнвальдська,11 у приміщенні, що є на балансі Апеляційного суду Івано-Франківської області були демонтовані старовинні автентичні ворота, та замість них встановлені металеві ворота з функцією автоматичного відкривання. Таке «вандальське» ставлення до історико-архітектурних об’єктів не допустиме», – йдеться у зверненні громадських активістів.

У Апеляційному суді Івано-Франківської області переконують, що демонтовані ворота не були автентичними, адже були встановлені в період, коли в цьому будинку був обком партії, тобто в 1980-х роках. А нові встановлені тимчасово.

«Ми тимчасово змушені були замінити їх, тому, що ті були в дуже страшному стані: погнуті, поламані і без замка, а ми є режимний об’єкт і ми змушені виконувати приписи служби конвоювання. Адже вони якраз на це подвір’я завозять засуджених чи тих осіб, які утримуються під вартою СІЗО і тому вони мають певні вимоги. Те, що є – це тимчасове. На ковані ворота треба багато часу і фінансів. Ми вирішуємо це питання разом із обласною радою, але поки що змушені були зробити так», – розповіла у коментарі Версіям прес-секретар Апеляційного суду Івано-Франківської області Людмила Безусова-Попович.

На сайті Апеляційного суду Івано-Франківської області оприлюднено офіційну заяву з цього приводу.

В ній сказано, що Апеляційний суд, як балансоутримувач, встановив ворота з функцією автоматичного відкривання з тимчасовим сучасним дизайном, оскільки служба конвоювання відповідним приписом вимагала заміни воріт. Апеляційний суд спільно з Івано-Франківською обласною радою буде вирішувати питання фінансування та виготовлення кованих воріт за дизайном автентичного полотна хвіртки в огорожі, але це потребує часу.