Сьогодні, 4 липня, відбулася нарада в голови івано-франківської державної обласної адміністрації Олега Гончарука з приводу виявлених фактів вивантаження львівського сміття на території нашої області, пишуть Версії.

На нараді були присутні – начальник Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Віктор Шкутов, керівник обласного СБУ Петро Дідух, начальник Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області Ігор Стефурак та інші.

На нараді йшлося про те, що вже зафіксовано вивантаження львівського сміття в Ланчині, в Галичі, в Хриплині, в Микитинцях.

Серед іншого, було вирішено активніше залучати для запобігання таким діям органи місцевого самоврядування, громадські організації. Справа в тому, що поліція, зупиняючи подібні фури пересвідчується за документами та договорами, що сміття везуть, скажімо, кудись на сміттєзвалище в східні області. Втім, водії, минувши патрульних, знаходять тихе місце і вивантажують “втиху” сміття там.

У випадку з Хриплином була застосована інша схема – київська фірма орендувала в місцевого підприємця склад і почала забивати його львівським сміттям. Доверху його забити не вдалося, бо власник навідався на свій об’єкт. З’ясувалося, що київська фірма підставна і діяла за підробленими документами. Насправді її не існує.

То ж керівництво області звертається до мешканців краю повідомляти про будь-які підозрілі фури в поліцію за номером 102, в Державну екологічну інспекцію та в місцеві органи влади.

6 липня запланована колегія ІФОДА на якій (серед іншого) розглянуть і питання запобігання вивантаження львівського сміття в Івано-Франківській області.