1
2 жовтня 2015 року село Устеріки стало частиною Білоберізької ОТГ, проте вже в лютому мешканці «передумали». Тепер вони бачать себе у складі майбутньої Верховинської ОТГ. Але, щоб увійти до її складу, потрібно знову стати «незалежними». Вся проблема в тому, що в чинному законі не передбачена можливість і схема виходу з ОТГ, пишуть Версії.

На засіданні постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування, вкотре розглянули скарги мешканців села Устеріки.

Депутати і чиновники не бачать виходу з цієї ситуації.

«Ми розуміємо, що громада хоче виходу, але у законі не передбачено, як це зробити. 4 листопада у мене збиралися дві сторони і до порозуміння ми не дійшли, – заявив заступник голови ОДА Валерій Крецул. – Фахівці стверджують, що на момент створення ОТГ були всі офіційні документи».

Дмитро Іванюк, голова Білоберезької ОТГ, стверджує, що не має законних підстав «відпустити» Устеріки:

«На яких підставах я можу їх не рахувати у складі ОТГ, якщо за всіма документами вони входять до нас?”.

Відтак члени комісії проголосували за те, щоб підготувати звернення до Кабміну та Верховної Ради щодо врегулювання цієї ситуації.

1

Нагадаємо, 27 березня Устеріки відмовилися брати участь у виборах і таким чином територіальна громада за власним бажанням позбулася своїх чотирьох представників. А отже всі питання (в тому числі й фінансові) тепер будуть вирішуватися десятьма представниками двох інших громад. Не важко здогадатися, куди будуть в першу чергу розподілятися кошти, які новоутворена ОТГ згідно Закону буде отримувати з бюджету. Мешканці ж Устеріків самі себе позбавили можливості впливати на процес.