1

Учасники візиту мали змогу безперешкодно відвідати всі приміщення установи, поспілкуватися з в’язнями та ознайомитися зі службовою документацією виправного закладу, пишуть Версії з посиланням на сайт Уповноваженого ВРУ з прав людини.

2

У деяких житлових приміщеннях колонії спостерігається «перенаселення». При цьому, керівництво установи по-своєму трактує поняття «норма житлової площі», вираховуючи цю норму із загальної площі гуртожитків, тобто з урахуванням коридорів та інших побутових приміщень.

3

Не зважаючи на початок опалювального сезону, майже всі гуртожитки для засуджених та медична частина не опалювалися, внаслідок чого у них не дотримувався температурний режим.

4

Моніторинговою групою відвідано також штрафні приміщення, які призначені для утримання порушників встановленого режиму, що перебувають у занедбаному стані. В них недостатньо природнього освітлення, а санвузли потребують ремонту. Окремі камери вказаних приміщень нараховують по шість ліжок, хоча за площею вони фактично розраховані на утримання лише трьох осіб.

5

Монітори також зазначили, що в установі створено покращені умови тримання для певної категорії в’язнів.

Керівництвом установи встановлено не передбачену законодавством неофіційну форму доповіді засуджених при зверненні до представників адміністрації.

6

В’язні, які залучаються до робіт на виробництві установи, не використовують засоби індивідуального захисту та практично не забезпечуються спецодягом, а також не володіють інформацією про обсяг свого заробітку та відрахувань із нього.

У порушення вимог Кримінально-виконавчого кодексу України з доходів засуджених утримуються кошти за харчування.

7

За результатами моніторингового візиту відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав в’язнів та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення буде спрямований до Міністерства юстиції України.