pavljuk

 

Не встигли вщухнути пристрасті навколо забезпечення усім необхідним майном та спорядженням 5 батальйону територіальної оборони (ефективність вжитих заходів засвідчила перевірка спеціально створеної в області робочої групи, чий звіт за результатами роботи було виголошено на у п’ятницю на пленарному засіданні 29-тої сесії Івано-Франківської обласної ради, та робота двох інспекторських комісій з Генерального штабу та Міністерства оборони), аж з подачі тих, хто «має зуб» на обласного військового комісара та особовий склад очолюваного ним органу військового управління на світ починають з’являтися нові «скелети із шафи».

Першим з них стала публікація у деяких прикарпатських інтернет-виданнях фото датованої 28 січня ц.р. телеграми полковника Ігоря Павлюка районним та міським комісарам з вимогою провести обговорення «Звернення військовослужбовців Збройних Сил України» до Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, Президента України – на той час ще Віктора Януковича – про необхідність «вжити невідкладних заходів щодо стабілізації в країні, досягнення злагоди в суспільстві» з коментарем, що, мовляв, військовий комісар «просив Головнокомандувача вжити рішучих дій щодо Революції гідності.

Вже наступного дня після публікації вказаної замітки військовий комісар особисто пояснив все журналістам. З його слів, телеграма дійсно мала місце, і, оскільки довести звернення та обговорити його у військових колективах було вимогою керівництва Генерального штабу ЗС України не довести вимогу Генштабу до особового складу як людина військова він права не мав. Натомість як офіцер і людина, яка має власну громадянську позицію він тут же дав усну вказівку районним та міським військовим комісарам жодних зборів з обговорення «звернення» не проводити і протоколів з «мокрими» початків та жодних списків військовослужбовців ні в якому разі не надсилати. Підтвердженням даної вказівки стала та обставина, що в жодному з районних та міських військкоматів такі збори проведені не були.

Натомість збори особового складу відбулися у Івано-Франківському обласному військовому комісаріаті. Виступаючи на них, обласний військовий комісар прямо висловився про неприпустимість застосування сили та необхідність вирішення питання виключно мирним шляхом. Його позицію тоді підтримали заступник військового комісара з виховної роботи підполковник Любомир Демчук, а також військовослужбовці та працівники, які пройшли горнило бойових дій та миротворчих операції і не на словах знають, що таке війна та її наслідки. Усе це докладно зафіксовано у протоколі зборів та знайшло відображення у альтернативному варіанті звернення військовослужбовців Збройних Сил України, підтриманому і підписаному усіма учасниками зборів. В ньому, зокрема, містився заклик до тодішнього Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України вжити невідкладних заходів виключно мирним шляхом щодо стабілізації ситуації в країні, досягнення злагоди у суспільстві і при цьому ні в якому разі не допустити втягування військовослужбовців Збройних Сил України у внутрішнє протистояння, не допустити кровопролиття. Тоді про це, альтернативне, звернення прикарпатських військових активно писали місцеві мас-медіа. Проте, як виявилось, у деяких людей надто коротка пам’ять…

До речі, справу щодо розсилання телеграм зі «зверненням» свого часу активно перевіряла Генеральна прокуратура. І той факт, що понині у її представників немає жодних претензій з даного приводу до полковника Ігоря Павлюка зайвий раз засвідчує: обласний військовий комісар зробив усе правильно.

Та його супротивників це, схоже, не спиняє. Чергова медіа-атака на нього та його підлеглих не забарилася і вже ввечері у п’ятницю, 28 червня, на деяких інтернет-ресурсах з’явилася фотографія такої собі візитівки, на якій вгорі написано реквізити рахунку, ім’я отримувача коштів — Галюк Валерій Миколайович та номер рахунку, а внизу – прізвище, ім’я і по батькові обласного військового комісара та номери його телефонів. Як зазначається у тексті публікації,що вийшла під заголовком «Візитка Павлюка: візитка обласного військового комісара все ж існує», візитівку до редакції сайту передав громадський активіст Роман Островський, який зазначив, що отримав її безпосередньо з рук військового комісара.

Не відомо, що хотіли сказати автори матеріалу фразою «…він завбачливо туди вписав рахунки деякого Галюка Валерія Миколайовича та свої номери телефонів. То ж факт особистого збору коштів, на превеликий жаль для Ігоря Павлюка, таки підтвердився», але з отих формувалювань типу «завбачливо» та «на жаль» виглядає натяк на те, ніби йдеться ледь не про якісь приховані схеми збору військовим комісаром коштів для власних потреб.

Напевно, пан Островський, отримуючи з рук полковника Павлюка (як він сам стверджує) оту візитівку мав би принаймні поцікавитись щодо її призначення. Оскільки ж у тексті замітки жодного коментаря громадського активіста про це не подано, ми вирішили з’ясувати це безпосередньо у фігурантів документу – полковника Ігоря Павлюка та власне отого «таємничого» громадянина Галюка Валерія Миколайовича.

«Йдеться про благодійний рахунок, — розповідає пан Павлюк і уточнює, — ще на початку березня, коли в Україні виникла кризова ситуація у зв’язку з вторгненням російських військ до Криму. Вже тоді стало зрозуміло, що до оголошення мобілізації залишились лічені дні. При цьому, як вам відомо, стан забезпечення Збройних Сил України необхідним майном і спорядженням на той час був просто жалюгідним. Тоді до мене ініціативно звернувся наш працівник — сторож відділення забезпечення Валерій Миколайович Галюк і запропонував відкрити на нього картковий рахунок, на якому можна було б акумулювати кошти тих небайдужих людей, які готові матеріально допомогти українському війську. Для доведення реквізитів рахунку до потенційних благодійників – підприємців, громадських активістів тощо ми виготовили от такі картки, як та, що опублікували в інтернеті, зазначивши там крім реквізитів рахунку, також мої телефони – для того, щоб люди, які перераховуватимуть кошти, змогли пересвідчитись, що гроші йдуть дійсно для потреб військкомату, а також отримати інформацію, які саме речі планується закуповувати».

«Так, це моя власна ініціатива. — розповідає пан Галюк, — Я давно вже працюю в обласному військкоматі і як колишній військовий – майор запасу – прекрасно знаю стан речей: як багато робиться і має бути зроблено, і на якому рівні сьогодні фінансування армії. Тоді я запропонував Ігореві Павловичу ось такий вихід. Проводити благодійні кошти на потреби забезпечення військовослужбовців як військових комісаріатів, так і 5 батальйону територіальної оборони через мій картковий рахунок, оскільки збір коштів на рахунок самого військового комісара викликав би чимало недомовок і звинувачень. Він все-таки посадова особа».

Залишається додати, що рахунок на пана Галюка було відкрито ще 14 березня – за три дні до створення в області Ради оборони і за тиждень до відкриття благодійного рахунку обласної ради для збору коштів на потреби оборони.

Зарахування коштів на рахунок відбувалось з 14 по 25 березня ц.р. (після цього в зв’язку з появою благодійного рахунку обласної ради в цьому просто відпала необхідність). За цей час було зібрано 12 188,75 гривень, з яких 12 144,60 гривень було витрачено для придбання 430 казанків для військовослужбовців 5 батальйону територіальної оборони, паливно-мастильних матеріалів, автозапчастин, акумуляторної батареї для БРДМ, одноразового посуду та господарських товарів для військовиків. Усі закуплені товари зафіксовані у відповідних актах, які офіцери обласного військового комісаріату готові в будь-який час пред’явити для перевірки.

Залишок у сумі 44,15 гривень сторож відділення забезпечення Івано-Франківського ОВК Галюк Валерій Миколайович перерахував на благодійний рахунок допомоги обороні…

майор Сергій Білий,

відділ по роботі з особовим складом та громадськістю

Івано-Франківського обласного військового комісаріату