Результат пошуку зображень за запитом "Гончарук"
На засіданні колегії Івано-Франківської облдержадміністрації обговорили інформацію щодо вжиття заходів з попередження несанкціонованого завезення сміття на територію області, пишуть Версії.

Олег Гончарук відмітив, що всі ці фури зі сміттям – не голка в копиці сіна. Тому дивним виглядає той факт, що кілометрові дамби зі сміття помічали пост-фактум, коли машини вже давно покинули територію області.

Однак законних підстав затримувати сміттєвози на в’їзді до області наразі немає.

«Ми розробили алгоритм дій, утворили робочу групу, яку очолює Ярослав Паранюк. Але є один момент. Машина в’їжджає на межу Івано-Франківської області, опломбована. Згідно документів вона рухається транзитом, тож підстав її не пропустити немає, – зауважив голова ОДА. – А потім ми чуємо Микитинці, Хриплин, Ланчин…»  Андрій Пліхтяк, начальник відділу регулювання техногенних навантажень, екологічної експертизи, поводження з відходами, повідомив, що за останній час на Прикарпатті зафіксовано 12 випадків несанкціонованого завезення ТПВ з інших регіонів.

Згідно проведених перевірок – все сміття зі Львівської області. Підозра впала на одного з перевізників.

«Є підприємець, на якого вже складено чимало протоколів і відкрито 6 кримінальних проваджень», – повідомив Гончарук.

Останні випадки були зафіксовані в Тарасівці (Тлумацька ОТГ), Ланчині (Надвірнянський район) Микитинцях та Хриплині (Івано-Франківська міська рада). Місцева влада вже займається вивозом «львівського» сміття на місцеві полігони.

«Прибрати те, що хтось «нагадив» потребує грошей, – відмітив голова облради Олександр Сич. – Мені жалівся один голова села, що 1 мільйон гривень, який був виділений на будівництво садочка, змушені були спрямувати на ліквідацію цього сміття. Тому нам треба формувати цивільні позови. Хай гроші повертають тим, хто їх витратив».

Гончарук запевнив, що людей не залишать наодинці з цією проблемою. Також голова Івано-Франківської ОДА розповів, що мав розмову зі своїм львівським колегою.

«Розмовляв з Синюткою. Все сміття є чітко оформлене – який об’єм, куди везеться. За документами жодних проблем немає», – зауважив Олег Гончарук.

Зараз в області вживають заходів, щоб такі ситуації не повторювались. Створена робоча група, налагоджена співпраця правоохоронних органів, на вії здав в область виставлено 5 постів, зокрема в Болехові та Рогатині.

Також очільник області просить активізуватися і місцевих мешканців.

«Треба звернутись до громадян. Це не голка в копиці сіна. Давайте закличемо людей, дамо номер телефону, один дзвінок – і все. Хтось пошкодує, що це затіяв. Я вважаю, що це цілеспрямована акція. Але прізвищ називати не буду – кого проти кого», – повідомив голова ОДА.

В свою чергу начальник екологічної інспекції Ігор Стефурак повідомив про тарифи на такі «акції».

«За одну фуру сміття їм платять тисячу доларів, а штраф за несанкціонований викид відходів – від 350 гривень».

Читайте також:

Епопея з львівським сміттям на Прикарпатті: пізно пити «Боржомі», коли нирки відмовили