news-image: Ігор Пасічняк: Чорнобильська трагедія стала пересторогою для всього світу

Прикметною подією з цієї нагоди стало видання книги «Ятрить серця Чорнобиля полин» – своєрідної данини пам`яті, скорботи і шани героям страшних випробувань, тим, кому довелося стати учасником ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, рятуючи життя і здоров`я потерпілих. Скажемо принагідно, що книга вийшла друком у видавництві «Нова зоря» за сприяння регіональної цільової Програми підтримки книговидання на 2011-2015 роки.

Вшановуючи тих, хто проектував і будував саркофаги, гасив пожежу, виконував роботи з дезактивації, тимчасово виконуючий обов`язки заступника голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, відзначив усю важливість заслуг, яку зробили ці люди: «Якби не було подвигу 1986 року, наслідки екологічно-соціальної катастрофи могли б набути всесвітніх масштабів. Трагедія стала пересторогою для всього світу щодо використання атому. Саме тому, більшість країн скорочують використання ядерної енергії, оскільки, і досі не можуть зрозуміти силу і загрозу атома».

Чорнобильська техногенна катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей. Зокрема, в Івано-Франківській області 11094 людини визнані такими, що постраждали від трагедії на Чорнобилі.

Ігор Пасічняк зазначив:  «Не зважаючи на всі складні випробування для  держави, влада намагається виконувати  свої зобов’язання перед учасниками ліквідації аварії на атомній станції. У 2014 році на медичне обслуговування ліквідаторів спрямовано понад 500 тисяч гривень, на соціальний захист – профінансовано 10 мільйонів гривень».

Присутніх на заході учасників ліквідації нагородили почесними грамотами і поклали квіти до пам’ятника  загиблим  від наслідків Чорнобильської катастрофи. Колектив Harmonia Nobile подарував ліквідаторам свої камерні твори, також прозвучали сольні виступи Олександра Семчука та Наталії Шевченко.

Як зазначила Надія Кайдаш, голова обласного Благодійного фонду «Допомога дітям Чорнобиля», влада організувала для учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС незабутній захід, який нікого не залишив байдужим.