Американські вчені з Університету Центральної Флориди змогли довести, що зомбі зовсім не вигадка кінематографу. Вони існують в реальності, але поки тільки серед комах пишуть Версії з посиланням на znaj.

Згідно з результатами досліджень, в природі існує гриб-паразит, здатний взяти під контроль поведінку комах.

Цей факт автори дослідження змогли довести на мурахах. Спори гриба, потрапляючи в організм мурах, змушують їх поїдати свої гнізда, а потім, забираючись як можна вище на дерево і здійснювати самогубство. Зазначається, що останній етап робиться не заради забави: з тіл загиблих комах проростають нові гриби, що поширюють свої спори ще на великі дистанції і захоплюючі нових жертв.

Варто відзначити, що на активність заражених впливає і час доби. Приміром, ввечері і вночі у них помітно зниження активності порівняно з поведінкою в світлий час. Вченим залишається з’ясувати, яким чином відбувається безпосереднє маніпулювання жертвою. Швидше за все, це відбувається через маніпуляції і зміни у головному мозку комахи.

Залишається загадкою, чи зможе гриб з допомогою спорів отримати контроль над людиною, і якщо можливо, то в яких дозах необхідна їх кількість спорів. Також невідомо, що може статися з людиною, яка теоретично може перетворитися на зомбі.