Дослідникам з Афінського національного технічного університету вдалося уточнити час створення печери в храмі Гробу Господнього в Єрусалимі пишуть, Версії з посиланням на znaj.

Як виявилося, печера була створена на 300 років пізніше смерті Ісуса.

Дослідники зробили висновок, що вапняний розчин був виготовлений у 345 році нашої ери. Дата відповідає правлінню Костянтина I, римського імператора, який звернувся в християнство і оголосив його офіційною релігією імперії. З цього моменту християнство стало активніше поширюватися по всьому світу.

В якості методу дослідження вчені використовували оптично стимульовану люмінесценцію. Цей метод дозволяє досить точно визначити момент часу, коли досліджуваний матеріал востаннє перебував на світлі.

Додамо, що, згідно з легендами, гробницю Христа виявила на початку IV століття імператриця Олена, мати Костянтина. Пізніше навколо Гробу Господнього побудували храмовий комплекс, який проіснував сім століть, поки на початку XI століття її не поруйнували арабські завойовники.

“Ми не можемо бути абсолютно впевнені в тому, що Храм Гробу Господнього є місцем поховання Ісуса, але у нас, звичайно, немає іншого місця, яке може претендувати на цю роль з такими ж вагомими доказами”, – підкреслив Ден Бахату, колишній міський археолог Єрусалиму.