У середу, 26 липня, відбувся футбольний матч організований франківським “Карітасом” для молоді з інвалідністю. В матчі зійшлися команди  Івано-Франківська та Бурштина, пишуть Версії.

До цього футбольного матчу підопічні Карітасу ретельно готувалися протягом року. Волонтер Назар Костюк тренував молодь два рази на тиждень у спортзалі та на футбольному полі у Крихівцях.

Підопічний Карітасу Олег Раджук – капітан івано-франківської команди. У футбол грає вже дев’ять років, як раз з того часу, як почав відвідувати Центр дозвілля та соціальної адаптації на базі благодійного фонду.

«Мені подобається грати у футбол, люблю дивитися футбол,  – каже Олег,  – вболіваю за збірну України, у вересні буде матч «Україна – Туреччина», то я вже з нетерпінням чекаю».
Заповітною мрією Олега є зіграти матч на стадіоні «Арена –Львів». П’ять років тому він вже був там, але лише як вболівальник.

Івано-Франківська обласна федерація футболу для матчу надала арбітрів, аби гра пройшла за усіма правилами.

«Ми дуже радо відкликаємося на такі матчі, адже тут змагаються люди, які потребують уваги до себе, – каже заступик голови Івано-Франківської обласної федерації футболу Василь Луцький,  – і не важливо, хто виграє, ми всі виграємо від цього – і молодь, і батьки, і ми з вами».
Підтримати учасників прийшли батьки, волонтери та підопічні “Карітасу”. Боротьба між командами була запеклою, але перемогла дружба – матч закінчився в нічию – 1:1.
Футбольні змагання для молоді з інвалідністю Карітас Івано-Фраківськ проводить вже сьомий рік поспіль. Матч відбувся за фінансової підтримки “Карітас” Відень.

«Для наших підопічних подібні заходи – це велика радість, вони готувалися цілий рік, аби себе проявити,  – каже директор Івано-Франківського “Карітасу” отець Володимир Чорній, – ми опікуємося людьми з інвалідністю і нашою основною метою є допомогти їм інтегруватися у суспільство».

Центр дозвілля та соціальної адаптації для дітей та молоді з вадами розумового розвитку на базі “Карітас” діє з 2008 року. У Центрі надають соціально-психологічну допомогу молоді з інвалідністю, їхнім батькам та опікунам, залучають молодь до роботи у професійних майстернях, організовують дозвілля та відпочинок.