гладун

 

Кандидат самовисуванець у 85-му виборчому окрузі (центр – Калуш) Ярослав Гладун використав приміщення Калуського політехнічного коледжу для агітації, не оплативши за нього з виборчого фонду. Як з’ясували спостерігачі ОПОРИ, зустріч кандидата з трудовим колективом відбулась у приміщенні коледжу, яке адміністрація надала Гладуну безкоштовно.

Перед проведенням зустрічі Ярослав Гладун звернувся до адміністрації коледжу з письмовим проханням надати йому приміщення. Приміщення було надано без укладення договору оренди та без оплати з виборчого фонду кандидата.

Частина 2 статті 45 Закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняє фінансування агітації не з виборчого фонду, а частина 6 статті 68 цього ж Закону забороняє використання власних коштів партій, кандидатів у депутати чи коштів з інших джерел для проведення передвиборної агітації, у тому числі з ініціативи виборців.

Крім того, у листі Міністерства освіти і науки України адресованому обласним управлінням освіти додатково роз’яснено, що приміщення кандидатам можуть надаватися лише за рахунок коштів виборчих фондів. Таким чином кандидат порушив норми виборчого законодавства, а адміністрація навчального закладу вимоги зазначеного листа.

default

 

 

Наталія Голомідова

Прес-секретар ОПОРИ в Івано-Франківській області