У травні цього року мешканці будинку на Грушевського, 33А написали колективне звернення до депутата міської ради Івана Гарасимка. Головне прохання – розблокування під’їзду транспорту до будинку з боку Грушевського, 31.

«У нас нема повноцінного заїзду до будинку. Арка пропускає тільки малогабаритні авто. Буси або позашляховики вже не проїдуть. Окрім того, зараз там зробили утеплення будинку, забрали ще по декілька сантиметрів від ширини арки. Швидка туди не заїде, не кажучи вже про пожежну», – каже мешканець будинку Тарас.

Естакада знаходиться на балансі інституту лісництва. Директор установи Василь Парпан каже, що ця конструкція стоїть під будинком вже давно –  з часів, коли в приміщенні інституту була радянська партійна структура. Тоді конструкцію для авто постійно використовували. Тепер не заперечує, що естакадою не користуються. Розповідає, що на час будівництва сусіднього будинку її самовільно демонтували, а після здачі будинку – повернули на місце.

Демонтувати її погоджується, але за умови, що шлях через територію інституту не стане головним для заїзду авто.

«Для екстреного заїзду через територію науково-дослідного інституту можна погодитися на демонтаж цієї естакади. Але за умови, що буде визначено – хто здійснюватиме демонтаж, хто проводитиме роботи з облаштування воріт, і врахування деталей, як це має бути на практиці», – каже Василь Парпан.

Щоб розібратися у ситуації, депутат міськради Іван Гарасимко подав запит. На його основі скликано комісію з представників КП «Муніципальна інспекція з благоустрою», управління транспорту та зв’язку міської ради, управління ДСНС України в області, відділ самоврядного контролю управління земельних відносин та управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю міськради.

«Ситуація для мешканців будинку складна, – каже депутат міськради  Іван Гарасимко. – Люди вже вісім років – відколи їхній будинок здано в експлуатацію, домовляються з інститутом лісництва і залишають автівки на їхній території, не доїжджаючи до дому».

Висновок комісії, яка оглядала місце конфлікту, був на користь мешканців. Вирішили звернутися до Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини міськради з проханням розглянути питання про демонтаж естакади на наступне засідання виконавчого комітету міськради.