Ліній замерзають і тролейбуси не виходить на маршрути. Це та проблема, яка повторюється з року в рік, – пишуть Версії з посиланням на Третю Студію.

Для усунення цієї незручності влада міста має на меті купити систему протиобледеніння контактної мережі, яка б змащувала дроти гліцериновим розчином.

“Суть системи полягає в тому, що на головку струмоприймача встановлюється ця система. При руху тролейбуса зі швидкістю близько 40 кілометрів на годину, вона розпилює спеціальну речовину на контактну мережу. Ввечері, вночі один тролейбус, на якому буде встановлена ця система, має об’їхати всі маршрути, всю контактну мережу і зробити таку профілактичну роботу для того, щоб зранку вже не було таких проблем”, – каже директор ДКП “Електроавтотранс” Віталій Голутяк.

Система вже пройшла випробування у Білорусії. А представиники Мінського депо готові продати її Івано-Франківську за п’ять з половиною тисяч євро зі знижкою у 10%. В “Електроавтотрансі” кажуть, що перш, ніж прийняти рішення про купівлю тролейбусної системи потрібно її ефективність побачити на власні очі.