Місто нарешті отримає майже 11 млн євро на модернізацію опалення

Як резульат місто візьме кредит на 7,2 млн євро від ЄБРР та безповоротний грант на 3,6 млн євро від шведського фонду SIDA. Відстоткова ставка кредиту — плаваюча, залежно від рейтингу міста. Однак вже відомо, що з відсотками місто має повернути лише 9 млн євро.

Проект ЄБРР буде спрямований на кілька секторів. Це зокрема — встановлення індивідуальних теплових пунктів у будинках, модернізація мереж та котелень. Як запевнила представник ЄБРР заступник директора муніципальної та екологічної інфраструктури Лін О’Грейді, безперечно, це буде велика користь для міста і мешканців.

«Завдяки реалізації проекту споживання газу скоротиться на 6,7 млн кубометрів газу, впаде рівень споживання електрики та викидів СО2 в атмосферу», — каже кредитор.

Міський голова Віктор Анушкевичус висловив вдячність партнерам за терпіння і рух назустріч. Мова йде і про терміни погашення тіла кредита та інші доповнення. Також він подякував шведській агенції SIDA та своїм працівникам.

“Проект окупиться впродовж 8 років. А якщо говорити про конкретику — то вдасться оновити 5 котелень, замінити велику кількість мереж. Зміни матимуть стосунок до мешканців різних частин міста — реконструюємо котельні на вулицях Медичній, Довгій, Військових Ветеранів, на Тролейбусній. В останній встановлять твердопаливний котел, тож проект матиме і екологічний ефект”, — сказав міський голова.

Тарифи на тепло, незважаючи не кредит, для мешканців міста не зростуть, запевнив міський голова.

Також він перекоканий, що меншканці нарешті перестануть «гнатися за індивідуальним опаленням».