На містобудівній нараді в департаменті містобудування та архітектури міста Івано-Франківська представник фірми «Надія» представив на огляд фахівцям інсталяцію “I ♥ IF”.

 

До речі, серце розроблене з частин візуального стилю міста Івано-Франківська. Її розробили представники фірми разом з громадською організацією «Тепле місто».

 

Мета такої урбаністичної інсталяції привабити більше іноземних туристів до міста та зробити його більш впізнаваним поза його межами, повідомляє «Бліц-Інфо».

 

Подібна практика урбаністичних інсталяцій вже давно застосовується в Європі, тож оскільки Україна теж крокує до Європи, розробники запропонували встановити її у Івано-Франківську.

 

За розрахунками ініціаторів її висота має бути 2,40м, а за шириною 7.22 метри. Вона буде зроблена з металу, заповнена піною та помальована автомобільною фарбою проти вигорання. Крім того, за словами представника фірми Романа, інсталяцію навколо планується підсвітити, щоб вона вночі теж привертала увагу туристів та мешканців міста. На цю ілюмінацію передбачено 30 тисяч гривень.

 

Загалом, експертам містобудівної наради, а це фахівці-архітектори з багаторічним досвідом роботи ідея сподобалася, але викликала чималу дискусію. Одним не сподобалося те, що інсталяція написана латиною «хотілося б кирилицею», іншим – місце розташування чи її висота та ширина.

 

За словами начальника архітектурної спадщини міста Ігоря Панчишина, інсталяція зовсім не показує любові до Франківська і така інсталяція більш більше підходить для розташування на в’їзді-виїзді в місто, вокзалі чи аеропорту, але аж ніяк на площі. «Ця вся площа виглядає, як позбирана різних елементів. Я не впевнений, що ця річ має там бути розташована», – зазначив пан Панчишин. Відтак, багато хто з архітекторів називав представлене на огляд місце розташування інсталяції «незграбним», але ідею визнали дійсно вартою уваги.

 

Втім на за словами головного архітектора міста Івано-Франківська Володимира Гайдара, таких композицій в місті бракує.

 

«Нам треба показати, що місто живе сьогодні. Там на площі мають бути такі речі, адже вона одна з головних і її можна зробити найвідвідуванішою площею і дати їй так би мовити нове життя», – наголосив Гайдар. Однак зазначив, що необхідно врегулювати висоту – не більше 2.10 відповідно до росту людини, щоб сама людина не губилася на фоні інсталяції. Крім того, змінити шрифт інсталяції та встановити її як таку, що буде тимчасовою. Відтак, вирішили, що ініціатори цієї інсталяції мають виготовити макет з картону та організувати невеликий флешмоб, щоб пізніше урбаністичну інсталяцію вже без «погрішностей» розмістити на площі.