Єдина вимога – це розмір пішохідної зони. Фотокореспондент «Бліц-Інфо» зафіксував встановлення нового літнього майданчика в центрі Івано-Франківська по вулиці Січових Стрільців. Як видно з фото, для пішодохів майже не залишили місця. Іванофранківці зобов’язані протискатися між дерев’яним парканом літнього майданчика і деревами.

«Кожен заклад громадського харчування має право біля свого закладу встановити літній майданчик. Перед тим як купляється паспорт на літній майданчик, архітектура вимагає документ-прив’язку до закладу ресторанного типу. Тобто, просто хто де хотів там і встановив – такого не може бути», – переконує Світлана Лосюк, заступник начальника управління архітектури і містобудування Івано-Франківська, кореспондента «Бліц-Інфо».

«Також літні майданчики встановлюються відповідно до паспорта літнього майданчика. Тому порушень, щодо самого місця розташування не повинно бути. Можуть бути порушення, що погодили парасолі, а встановили щось інше»,- додає Світлана Лосюк.

Пізніше, відповідно до паспорта майданчика з дотриманням містобудівельних вимог, встановлюють чи він не вийшов за межі, які погоджено в паспорті. За стандартами міськвиконкому, пішохідна зона має складати 2,15 метри – повідомляють в управлінні архітектури.