Сусіди вже декілька місяців пишуть скарги у різноманітні інстанції. Дням після перевірки інспекції держархбудконтролю було винесено рішення про необхідінсть призупинення будівництва.

 

Згідно чинного законодавства і усіх будівельних норм, добудову можна було здійснювати тільки після отримання нотаріальної згоди сусідів і виготовлення попереднього проекту. Усього цього, згідно перевірки інспекції держархбудконтролю, забудівник і власник квартири Андрій Шатілін немав. Відтак, інспекція і зобов’язала його призупинити роботи.

 

“На підставі доручення з Києва, на підставі звернень громадян по цьому будинку на предмет незаконної будови, була проведена перевірка, в результаті якої встановлено ряд порушень. Зокрема, відсутні робочий проекту, технічий нагляд, не виконані містобудівні умови, немає нотаріально завіреної згоди сусідів. Тому анульована декларація про початок робіт. Буде накладено штраф і виданий припис про усунення усіх зауважень”, – розповів начальник інспекційного управління інспекції ДБК Михайло Ткачук.

 

 

 

А тим часом будова триває. Після того, як працівники зняли дах із частини будинку, затопило сусідню квартиру.

 

 

 

 

Мешканці відчаї. Кажуть, що представники нового “сусіда” їх не чують і відкрито погрожують.

 

“До мене звернулися власники, які купили сусідню квартиру із бажанням купити нашу. Я запитав, що вони пропонують. Сказали, однокімнатну. Я сказав, що нас таке не влаштовує. Почалися погрози. Я звертався в опікунську раду, СБУ, виконком, прокуратуру. Тобто куди тільки можна. Але нічого не міняється, – розповідає Олексій Гончаренко, опікун неповнолітнього хлопчика, який є власником сусідньої квартири.

 

Сьогодні на зустріч із мешканцями та журналістами власник квартири не прийшов. Надіслав замість себе свого представника, який стверджує, що не бачить жодних порушень. Натомість, за його словами, робочі навпаки рятують від руйнування будівлю, яка, до слова, є архітектурною пам’яткою місцевого значення.

 

“Роботи починалися, керуючись тим, що є припис з відділу охорони культурної спадщини для негайної ліквідації аварійного стану будинку. Тобто, не тільки цієї квартири, але й усього будинку. Зараз відновлюються зовнішні стіни до рівня карнизу. З тим, що роботи проводяться незаконно не згідний”, – розповів представник Шахіріна.