news-image: Мешканців Івано-Франківська "переслідує" реклама

 Як розповіла кореспонденту «Бліц-Інфо» директор рекламно-інформаційного центру Вікторія Шахоріна, на розміщення будь-якої реклами має бути дозвіл, навіть на клумбу з квітами, якщо там буде розміщено напис «квіти». Адже, це передбачено міським нормативним актом. Крім цього, є загальнодержавне законодавство, яке включає перелік штрафних санкцій. Проте, там такий вид реклами ніде не передбачений, і тому це досить спірне питання.

З одного боку немає чіткої регулятивної бази, яка дозволяє штрафувати за таку рекламу. Адже вона наче й не порушує благоустрій міста, бо ж прописаного такого порушення в положеннях про благоустрій також нема. Крім того, Закон України це також ніяк не визначає.

http://www.blitz.if.ua/include/img/DSCN7075%20(1).JPG

Але, вимогу на усунення реклами КП «Івано-Франківський рекламно-інформаційний центр» видає, і підприємці,  які розмістили цю рекламу мають її стерти. На жаль більшість з них цього не роблять, здебільшого просто ігнорують.

http://www.blitz.if.ua/include/img/DSCN7019.JPG

«Загалом нам відомі 4 такі випадки. В одному з них підприємець виконав вимогу і сам усунув таку рекламу, а в інших трьох випадках її стерли активісти. Також ми подавали таку вимогу на усунення реклами МТС. Але проблема в тому, що в даний час немає серйозних важелів впливу на таку ситуацію. Можливо зараз, коли поміняється Верховна Рада, внесуть зміни в законодавство, і ситуація з рекламою «на кожному кроці» зміниться на краще. А зараз все на совісті самих підприємців. По великому рахунку це не входить конкретно в чиюсь компетенцію. На жаль в нас немає працівників, які б одразу виявляли і стирали таку рекламу. Проте ми намагаємось це контролювати», – запевняє Вікторія Шахоріна.

http://www.blitz.if.ua/include/img/DSCN7018.JPG

Як наголошує Шахоріна, необхідно акцентувати на цьому увагу, бо в іншому випадку в Івано-Франківську рекламою заліплять геть усе, що тільки можна.

«Потрібно нагадувати людям, що ми йдемо до прогресу, а не до регресу. І свідомість наших мешканців має бути вища. Бо якщо кожен почне малювати все, що хоче і де захоче, тоді на що перетвориться наше місто? Тому нам усім потрібно любити і поважати наше місто», – каже пані Вікторія.

http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_1131.JPG

Нагадаємо, Закон України «Про рекламу» був прийнятий ще в 1996 році, тоді, коли ще не було таких понять та визначень як реклама на землі. А в 2003 році була прийнята Постанова Кабінету Міністрів України № 2067 «Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами» та інших нормативно-правових актів, яка регламентує яким чином відбувається надання дозволів.

http://www.blitz.if.ua/include/img/DSCN7079.JPG

Тож, дотримуючись Закону, перед розміщенням реклами необхідно брати на це дозвіл. Оскільки, в Івано-Франківську розміщення зовнішньої реклами здійснюється виключно на підставі дозволів, які видаються Уповноваженим органом на підставі рішення виконавчого органу ради.

http://www.blitz.if.ua/include/img/DSCN7082.JPG

Порядок розміщення реклами діє та поширюється на всю територію м. Івано-Франківська, включаючи розміщення рекламних засобів на будинках (будівлях) і спорудах, на спеціальних конструкціях, розміщених на відкритій місцевості, на міських вулицях (дорогах), площах тощо, у зелених зонах, над проїзною частиною вулиць і доріг, на елементах вуличного обладнання та інших об’єктах (місцях розміщення рекламних засобів), незалежно від форм власності та підпорядкованості.

http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_1135%20(2).JPG

Тому деяким підприємцям хочеться ще раз нагадати про те, що виконання даного Порядку є обов’язковим для всіх учасників рекламної діяльності.

http://www.blitz.if.ua/include/img/DSCN7076.JPG