Це не екшн, не бойовичок, це про життя. У Франківську презентували фільм “Кіборги” про захист Донецького аеропорту (ФОТО)

Добровольці без зброї та досвідчені військовослужбовці, молоді та старші пліч-о-пліч захищають свою територію. У перервах між обстрілами чоловіки розповідають, за що воюють й ведуть глибокі дискусії щодо причин Євромайдану та війни. Не втрачають вони й почуття гумору та співають пісню “Гуцулка Ксеня”, яка в тих умовах звучить по-особливому. Глядачі не залишилися байдужими, плакали та подякували творчій групі фільму і захисникам, які були у залі, оплесками. Перед показом пам’ять про загиблих вшанували хвилиною мовчання. Про це пишуть Версії з посиланням на Галку.

Була змога поспілкуватися із акторами – Макаром Тихомировим, який виконав роль багатія та музиканта “Мажора”, який потай втік від батьків на війну, Романом Ясіновським, який був “Гідом” та Віктором Ждановим – “Старим”, у якого є порох у порохівницях. На жаль, через погодні умови режисер не зміг бути присутнім, але передав, що хоче, щоб фільм торкнувся серця всіх людей.

На показ прийшов майор Євгеній Жуков з позивним “Маршал”, який певний час керував обороною Донецького аеропорту. У фільмі є його прототип. Він поділився враженнями від побаченого.

“Коли ти там, то це нормально. А коли сидиш у залі, то сльоза пробирає. Я плакав разів 3 або 4. Бої за аеропорт – це не тільки бої у терміналах та кімнатах, а велика взаємодія. Там ми захищали наші сім’ї… Це не екшн, не бойовичок, це про життя”, – сказав він.

У свою чергу боєць з позивним “Квадрат” сказав, що хоча у фільмі сепаратистів жаліли, насправді все було жорсткіше. Тоді було дуже холодно і важко було загріти їжу.

Акторам втілюватися у воїнів допомагали й самі бійці.

“Тяжко було тим бійцям, які там стріляли. У фільмі немає домислу, все правда, кожен образ – це декілька людей. У бійців перед цим брали інтерв’ю”, – сказав актор Віктор Жданов.

Коли хтось з присутніх зробив зауваження, що не показали шеврон з яким він воював, йому відповіли: “Ми повинні поладнати між собою, а не гризтися. Про це і фільм, а не про шеврони”.

До слова, 5 гривень від продажу квитка буде перечислено на допомогу воїнам. У прокат “Кіборги” вийдуть 7 грудня.

Один з героїв сказав: якщо звузити погляд, то так війни не видно. Тож цей фільм рекомендовано подивитися всім з метою патріотичного виховання і нагадування, що війна триває і вона нас стосується.

Фільм показали за сприяння БФ «Україна Інкогніта», Івано-Франківської ОДА та Івано-Франківської торгово-промислової палати.