У парку Шевченка відкрили бюст угорського поета-революціонера (ФОТО)

Відкриття відбулося у символічний день – смерть Петефі. На початку урочистостей ведучий зазначив, що подія символічна і тим, що партнерські стосунки України та Угорщини сягають 9 століття. Знаковим є й те, що Угорщина першою 3 грудня 1991 року визнала суверенність України.

“Для нас це велика подія. Угорщина – це наші друзі, які в такий непростий час для України допомагають нам стати демократичною країною, стати членом Євросоюзу і допомагають у час війни з Росією на сході України. Відкриття бюсту свідчить про тісні партнерські стосунки, що наші країни, наші міста почувають добросусідські стосунки. Пару Шевченка для іванофранківців – сакральне місто. Неподалік знаходиться пам’ятник Тарасу Шевченку – це теж певний символізм”, – сказав міський голова Руслан Марцінків.

Після промови розпочалося офіційне відкриття – зазвучали український та угорський гімни, пишуть Версії з посиланням на  “Галку”.

“Це місто надгарне. Ім’я Шевченка, український і угорський гімни уже освятили цей бюст. Він чудово вписується у процес розвитку відносин між Угорщиною та Україною, які зміцнюються щороку”, – зазначив заступник голови державних зборів Угорщини Шандор Лежак та порівняв постать Шандора Петефі та Івана Франка, життя яких у реальному часі не перетиналися.

Закінчилися урочистості власне відкриттям бюсту та покладанням квітів.