1

На розгляд комісії з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, антикорупційної політики, люстрації та очищення влади подали скаргу ТОВ «Полярис Інвест» щодо незаконного скасування декларації на будівництво об’єкта у Яремчі, пишуть Версії.

За словами директора Євгена Сегіна після оформлення договору купівлі-продажу незавершеного будівництва у Яремчі, ТОВ «Полярис Інвест» звернулося у ДБК, щоб переоформити параметри будівництва. Компанія планувала звести багатоповерховий житловий будинок з вбудованими приміщеннями медичного та оздоровчого призначення.

«Десь з березня почали виникати незрозумілі рухи зі сторони Держархбудінспекції», – заявив Сегін.

За його словами на будівництво кілька раз приходили невідомі люди з перевіркою, щось фотографували, але висновків цих перевірок оприлюднено не було.

«Жодного повідомлення щодо усіх перевірок, складених актів нема, – обурився директор «Полярис Інвест». – І так півроку вони ходять-не ходять, ходять-не ходять».

Тож скасування декларації стало для дирекції компанії великою несподіванкою.

«10 травня нам декларацію зареєстрували. А потім 16 вересня її скасували, ми так і не розуміємо на підставі чого», – зауважила заступник директора будівельної компанії.

Оскільки начальник управління ДАБІ Ігор Мусіловський на засідання комісії не прийшов, а його заступник не в курсі всіх нюансів, депутати вирішили не приймати рішення по цьому питанню.

«Ми хотіли бачити начальника цієї інституції, на яку є багато скарг, а не щоб ви «вигрібали за нього, – відзначив депутат облради Сергій Федорців. – Те, що було за Рибака, відбувається і сьогодні».

За словами членів комісії, у кулуарах ходять чутки, що ДАБІ потрібно заплатити по 2 долари за метр квадратний, щоб вони підписали всі дозволи.

«Ми не раз збираємо по 5 гривень, щоб хлопцям на Схід передати. А тут дехто таким способом заробляє», – обурився Ігор Синяк.

Голова комісії, Тарас Виноградник, додав, що свого часу він особисто 6 разів носив декларацію в ДАБІ, поки її нарешті затвердили.

Тому депутати запропонували винести питання про доцільність перебування Ігоря Мусіловського на посаді на сесію обласної ради.

«Треба проінформувати громадськість. Напевно таких випадків є десятки, – додав Ігор Синяк. – Щоб люди про це знали і мали можливість висловити свою думку стосовно цих зловживань».

«На наступну комісію ми запрошуємо всіх, хто має якісь зауваження до ДАБІ, або знає про корупційні моменти», – додав Сергій Федорців.

Про дату проведення наступного засідання комісії з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, антикорупційної політики, люстрації та очищення влади проінформують на сайті Івано-Франківської обласної ради.