Якість послуг з харчування учнів повною мірою залежатиме від міської влади, – Антикорупційна Платформа

Про це   розповіла Христина Зелінська, керівник Антикорупційної Платформи в регіоні, коментуючи останній тендер з організації харчування в Івано-Франківську, пишуть Версії з посиланням на “Галку”.

Як відомо, на торги деякі підприємці занизили ціну на харчування до трьох, п’яти чи шести гривень, не враховуючи той факт, що меню, згідно усіх норм та калорійності, затверджено в Держпродспоживслужбі в м. Івано-Франківську на суму 11 гривень за сніданок.

“Від того, наскільки чітко замовник встановить вимоги до учасника торгів, залежатиме якість наданих послуг. Саме Департамент освіти визначає переможця торгів і зобов’язаний вимагати від нього дотримання встановлених умов та технічних вимог у тендерній документації . Тому, якість послуг з харчування учнів повною мірою залежатиме від міської влади.
У разі неналежного, неякісного чи несвоєчасного надання послуг, наприклад харчування дітей, постачальник буде зобов’язаний сплатити пеню та штраф. Також, Департамент освіти може в односторонньому порядку розірвати договір з недобросовісним підприємцем.
Саме ж ProZorro проводить електронний аукціон і відбирає учасників з найбільш вигідними ціновими пропозиціями, що допомагає суттєво економити бюджетні кошти. Раніше жодних критеріїв для визначення переможців під час тендерів не було. Службовці на власний, часто корупційний, критерій визначали переможців. Завдяки системі тепер ми можемо побачити чи закупівля відбулась без порушень, які пропозиції надавали інші учасники і чи вибір переможця замовником було справедливим. Питання якості наданих послуг це повністю відповідальність замовника, у цьому випадку Департаменту освіти і науки МВК. Всі інструменти щодо контролю за якістю місце влада має в своєму розпорядженні”, – запевнила Христина Зелінська.