Про це директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ірина Мацькевич розповіла на засіданні бюджетної комісії, пишуть Версії з посиланням на  Фіртку.

Загалом обсяг обласного бюджету на 2018 рік становитиме 9,5 мільярдів гривень. Це на 130% більше, порівняно з 2017 роком.

У бюджеті зокрема передбачено кошти і на ремонт і утримання доріг. Їх сума – 14 мільйонів гривень.

Нагадаємо, одним з ініціаторів ЗУ “Про Дорожній фонд” є прикарпатський нардеп Юрій Соловей. За словами нардепа, Закон про Державний дорожній фонд забезпечить місцевим бюджетам 35% від податку, закладеного в одній літрі пального, які йтимуть виключно на місцеві дороги.

Я особисто два роки за нього боровся (ЗУ “Про Дорожній фонд, – ред.), щоб він з’явився у стінах парламенту і був прийнятий – це пакет щодо, так званого, дорожнього будівництва і створення Дорожнього фонду. Бо неправильною до сьогодні була ситуація, коли податки, які закладені в одній літрі бензину, які сплачуються платниками податків, йшли в загальний фонд Державного бюджету і потім по залишковому принципу виділявся на будівництво доріг якийсь мізер. І в кінцевому результаті через те, що така практика останні 10 років існувала, ми бачимо до якого стану були доведені дороги. Дорожні фонд повністю міняє цю історію. Оскільки всі податки, які закладені в одній літрі бензину цільово спрямовуються до Державного дорожнього фонду, а після того 35% йде на пряму, в атоматичному режимі, на місця і буде витрачатися виключно на місцеві дороги. 60% буде витрачатися на дороги національного та міжнародного значення“, – пояснив народний депутат.