OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

В батальйоні «Айдар» у Луганській області перебувають здебільшого активісти Майдану.

«Є жертви з нашого боку, є з інших підрозділів. Більшість знали, на що вони йдуть, їх ніхто не тягнув туди силою», — розповідає Андрій Грималюк.

Рішення Міністра оборони розформувати «Айдар», тому що батальйон самостійно прийняв рішення штурмувати терористів біля Луганська він оцінює негативно.

«Про розформування батальйону я дізнався вже із ЗМІ.  Моя думка: так, 5 бійців полягло, але це було бойове завдання. Можна подивитися на карту і побачити, як далеко завдяки цьому ми дійшли. Міністр оборони  не робив подібних заяв про загибель 49 осіб в збитому літаку Іл-76 чи про 16 жертв під Волновахою. Була така ідея про розформування батальйону, але зараз, наскільки я розумію, всі дії в цьому плані заморожені», — сказав Андрій Грималюк.

За його словами, мешканці міста Щастя підвозили бійцям «Айдару» воду і харчі. Однак багато місцевих були залякані повідомленнями про можливі зачистки, які може проводити українська армія.  Також Андрій Грималюк сказав, що через ситуацію в країні сім’ї діляться,  згадав історію одного афганця, який перебуває в «Айдарі»: його дочка і батьки голосували за ЛНР.

«Оголошене перемир’я було тільки на папері. У Металісті постійно було чути постріли, — зауважив депутат, — АТО — це незрозуміла назва. Операція — це строкова дія, а вона зараз затягується на невизначений термін. Треба ввести військовий стан».

Андрій Грималюк розповів, що у батальйоні виконував різні завдання: “Сказали: «караул» — пішов у караул. Сказали «виїзд» — значить, виїзд. Одного разу півтори доби був у дозорі. Нас там було двоє, по черзі дивилися за оточенням. Зіткнулися з тим, що на відстані 15-20 метрів у темряві нічого не видно. Потрібні тепловізори”.

Також доброволець «Айдару» розказав, що Міністерство оборони не одразу видало бійцям батальйону зброю, деякий час вони мали один автомат на чотирьох. Були проблеми з взуттям. Але  волонтери постійно підвозили харчі й побутові речі.

«Без підтримки населення ніяка АТО не можлива», — стверджує Андрій Грималюк.

Назад на Луганщину він повернеться, коли здобуде для «Айдара» тепловізори. З таким завданням він приїхав до Івано-Франківська і розпочав тут збір коштів. На один тепловізор вже зібрали, потрібен ще хоча б один. Його ціна в Україні — 60 тисяч гривень. За кордоном він коштує трохи дешевше.

_DSC0140