btr-3

 

 

Як повідомив «КУРСу» голова координаційного центру швидкого реагування, депутат обласної ради Юрій Романюк, БТР перевезуть у місце дислокації “Айдару” під Луганськом на спеціальному транспорті.

 

«Він буде запакований бронежилетами, продуктами харчування та гуманітарною допомогою для військовослужбовців», – повідомив Романюк.

 

Бронетранспортер – власність підприємця з села Пістинь Косівського району Петра Третяка. Два роки тому чоловік придбав БТР на аукціоні у Хмельницькому.

 

«Він мав іти на металолом, і мені стало його шкода, – розповідає Петро Третяк. – Я сказав, що куплю його, якщо будуть документи. Після цього мені зробили документи на 10 років за дорученням на право продажу. Оформили 2013 роком, хоча БТР виготовлений десь у 80-х роках».

 

Підприємець придбав бронемашину без бойової башти, у занедбаному стані. Згодом відремонтував її, а як почалися бойові дії на Сході, вирішив подарувати українським військовослужбовцям.

 

«Я через інтернет вийшов на Міністерство оборони України з пропозицією передати БТР батальйону «Айдар». Після цього заступник командира батальйону зв’язався з міським головою Івано-Франківська Віктором Анушкевичусом», – розповідає Третяк. Анушкевичус погодився особисто передати БТР «Айдару».

 
Зараз, зазначає Петро Третяк, вирішується питання транспортування броньованого автомобіля на Схід.