Мешканці Івано-Франківська звернули увагу на те, що у спеку  містом продовжує курсувати великогабаритний транспорт, хоч, згідно з рішенням міськвиконкому, за температури +28 градусів за Цельсієм і вище це заборонено. Обмеження поширюється на транспортні засоби фактичною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь 7 тонн. 

Про це пишуть Версії з посиланням на Галку.

Журналісти зателефонували відповідальним особам, щоб з’ясувати ситуацію. Перш за все – директору КП “Муніципальна дорожня компанія” Віталію Бурку, адже на балансі підприємства закуплені містом ваги для великогабаритного транспорту.

Очільник КП відповів, що усе готове для введення ваг в експлуатацію, однак немає відповідних майданчиків.

“Мені дали ваги, я працівника навчив, як поважити. Але справа у тому, що нема підготовлених майданчиків. А щоб зробити майданчик, треба пройти купу процедур. Моя сторона технічна: мені мають сказати, коли брати вагу на машину і куди її везти. Я її маю привезти, поставити і дати хлопа, який буде важити. А ось цей весь процес: де машини класти ті, які не проходять по вазі, відбійники якісь робити, ще щось, ще щось – це все до управління транспорту”, – зазначив Бурко.

Начальник управління транспорту та зв’язку Олег Ганчак зазначив, що роботи з вирішення питання уже розпочалися, та звернув увагу на наявність обмежувальних знаків на виїздах з міста.

“При виїзді з міста стоять знаки “Обмеження руху великогабаритного транспорту з такої до такої години за температури +28 градусів”, правильно? Якщо заїжджає такий транспорт, поліція, відповідно реагує”, – сказав Ганчак.

Що ж до використання ваги, то начальник управління зазначає, що воно можливе за участі кількох служб.

“Ні “Укртрансбезпека”, ні САД (Служба автомобільгих доріг області, – ред.) не можуть зупинити транспорт, щоб поважити, без участі поліції.

Ми вийшли з такою ініціативою стосовно доріг або прилеглих територій, які є у власності міста або які знаходяться у обслуговуванні міста – це вулиця Юності, і розглянули як варіант вулицю Тисменицьку і Набережну. Звернулися до Смушака (керівник департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою, – ред.) з листом, вказавши ці місця. Ми дали пропозиції, щодо виготовлення кошторису, внесемо зміни до схеми ПДР, і там будуть забезпечені місця для встановлення переносних ваг і, відповідно, буде прцювати ця служба. Звернулися і в САД, щоб ті посприяли. Ми повинні врахувати всі можливі варіанти. На жаль, практики досі не було, ніхто таке не робив, але управління зі своєї сторони зробило дуже багато кроків”, – запевнив начальник управління.

Також Ганчак зауважив, що в управління хочуть співпрацювати не тільки з САД, а також із іншими службами.

“Ми повинні працювати комплексно. Ця фура має не просто у місто не заїхати, вона повинна навіть не заїхати на трасу між Калушем і Івано-Франківськом, тому що це питання дорожньої безпеки”, – сказав Ганчак.

Заступник керівника служби автомобільних доріг Михайло Новосільський вказав на те, що вони “зі свого боку постаралися зробити максимум” та теж звернув увагу на те, що потрібна співпраця – з поліцією.

“Ми маємо один ваговий комплекс, і на місцях, де у нас облаштовані майданчики, а їх 36, для зважування, ми важимо і не пропускаємо транспорт далі. Навіть не ми самі, а з транспортною інспекцією. А самі зупиняти машини не маємо права через те, що ми не є поліцією. Це питання сьогодні обговорювалося на нараді в голови ОДА, і дане завдання поліції про те, аби прийняли всі міри, щоб машини, які перевищують вказані вагові межі, з 10 до 22 години, як написано в розпорядженні, не в’їжджали”, – сказав Новосільський.

фури2

Прес-секретар патрульної поліції Івано-Франківська в коментарі, в свою чергу, звернув увагу на ряд причин, через які поліціянти не можуть керувати ситуацією. Перша – відсутність ваг, за що відповідає і місто, і МДК, і САД, друга – відсутність майданчиків, за що відповідає управління транспорту і зв’язку.

“Перше – по вагах. Одна вага є у Служби автомобільних доріг, і САД має графік вагового контролю, згідно з яким вона працює. Впливати на графік патрульна поліція не може. Ще ваги закупило місто.

Взагалі, вага має бути встановлена на під’їздах у місто, а не у самому місті, і треба їх ставити на кожному в’їзді, бо, наприклад, поставлять у Тисмениці, а фури будуть заїжджати з Угринова. Треба ще ваги. Але уявімо, що все дуже класно, є дуже багато ваг, і ми можемо поставити їх усюди, але для встановлення ваги має бути майданчик – це близько 100 квадратних метрів, де можна зважити фури, тобто це має бути не на дорогах, бо якщо на дорогах зупиняти фури, то буде транспортний колапс”, – зазначає Гурак.

Також прес-секретар патрульної поліції звернув увагу на відсутність відстійників та те, що поліціянти, фактично, не можуть зупиняти вантажівки у місті.

“Якщо, наприклад, зважили машину на в’їзді в Івано-Франківськ, і виходить, що вага більша, ніж 24 тонни, то треба відправляти автомобіль на відстій. Виходить, він по місту має продовжувати рух, адже у місті немає зон відстою. Є невизначена кількість майданчиків для відстою, вони за містом і їх недостатньо.

Патрульна поліція, якщо бачить фуру у місті, яка їде, може її зупинити тільки згідно з визначеними підставами для зупинки. Припустімо, фура щось порушила: водій має мати документи, передбачені ПДР, тобто посвідчення водія, страхівку і свідоцтво на реєстрацію транспотрного засобу. Вимагати якісь інші документи патрульні не мають права. Тобто це має бути співпраця з іншими органами. Але компетенція САДу поширюється лише до в’їзду у місто, тобто ми з ними можемо зупиняти авто тільки на під’їздах, а не у самому місті. Якщо навіть патрульні “понагліють” і вимагатимуть документи, а там пише, що 30 тонн везе. Але на око ніхто не зважить, а ваги у місті жодної нема,і  на під’їзді жодної нема, бо САД має свій графік і возить по графіку. Як патрульні мають зважити на око 7 тонн на вісь? Має бути ваговий в’їзд, а в’їзду немає.

Якщо відповідна служба облаштує при в’їздах у місто майданчики для вагового контролю та встановить ваги, то патрульна поліція радо надасть допомогу”, – зазначає Гурак.

Загалом, стало відомо те, що не вистачає ваг, немає майданчиків для зважування та для відстою. Тобто проконтролювати те, з якою вагою фури їздять містом за високої температури, не можна.

ФОТО: Наше Прикарпаття 

фури3