arhitek1

У виставці представлено близько 50 найкращих робіт випускників кафедри архітектурного проектування за останні п’ять років. З-поміж них чимало дипломантів всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Зокрема, у цьому році з шести робіт, які подали на міжнародний конкурс-огляд дипломних проектів, три отримали перше місце і три – друге. Тож якість навчання відповідає вимогам, які ставляться вищій архітектурній школі сьогодні.

У роботах відображено погляди студентів та випускників вузу на сучасну забудову обласного центру та реставрацію архітектурних пам’яток. Завідувач кафедри архітектурного проектування, заслужений архітектор України Галина Юрчишин зазначає, що у роботах студентів помітне поєднання вітчизняної традиції і світових тенденцій в архітектурі:

«Ми хотіли би показати громадськості ті наші напрацювання, які ми пропонуємо з естетизації цього середовища, з включення в архітектурний простір кращих будівель і споруд, які, на погляд наших студентів, нашої кафедри та архітектурної спільноти, ми зможемо в майбутньому реалізувати. Поки що це концептуальні проекти, але в них закладено багато із того, що є в традиціях народного зодчества нашого краю, а також новаторство в практиці світового проектування», – розповідає Галина Юрчишин.

Архітектори сподіваються, що хоча б деякі з проектів будуть втілені в життя. Зокрема, покладають надії і на міського голову Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса, який також був на презентації. Йому показали проекти реставрації та відбудови Палацу Потоцьких та очікують, що ці ідеї мер візьме на озброєння.

arhitek1

Кожен проект має власний візуальний медіа-супровід, а тому не обов’язково розглядати схеми реалізації кінцевої картинки, а можна переглянути коротеньке відео, яке проведе глядача лабіринтами «бачення» архітектора.

Все ж організаторам виставки вдалось показати не усі відібрані роботи. У вересні-жовтні планують провести масштабнішу акцію на «стометрівці», тоді до виставки обіцяють включити ще більше проектів.

arhitek2

arhitek3

arhitek4

arhitek5

arhitek6