Вчора з Калуша відправили у район Дебальцевого бус із двома тоннами допомоги.

Гуманітарну допомогу для бійців зібрали активісти однієї з партій і благодійного фонду “Побратими.UA”, повідомляє Курс.

Сьогодні хлопці, які уже не вперше їдуть у зону АТО, зібрали українським воякам 10 тонн гуманітарної допомоги.

Водій та співвласник фури Йосип Сарахман пояснив, що рішення придбати власний автомобіль для поїздок в зону бойових дій прийняли, бо сьогодні складно орендувати атомобіль для таких поїздок.

 

“Раніше проблема була в тому, що для поїздок на Схід приходилося орендували машину, за що платились немалі гроші. До того ж, важко знайти людину, яка б здала транспортний засіб для поїздок в зону бойових дій. Тому ми з Іваном вирішили купити цю фуру на двох”, – розповів Йосип Сарахман.

Активіст наголосив, що потрібен був саме великий і надійний автомобіль, яким можна доставляти необхідні речі в найбільш віддалені місця дислокації армійських частин.

“Два тижні тому ми були під російським кордоном, туди з початку війни ніхто не заїжджав. Щоб ви розуміли: хлопці там і зараз ходять в шльопанцях, обмотаних скотчем, – говорить Йосип. – Ми вигрузили там три тонни допомоги, але цього вистачить не більше, ніж на тиждень… а далі вони знову з гранатами ловитимуть рибу в річці Айдар”.

Активіст Михайло Якимчук розповів, що рішення про збір допомоги для військових на передовій було прийнято чотири дні нтому. Ніхто не сподівався, що вдасться так швидко зібрати 10 тонн провізії, щоб заповнити вантажівку.

“Цю допомогу ми зібрали за 4 дні, – говорить активіст. – Дуже допомогли села Копанки, Верхня, Єзупіль, міста Надвірна, Івано-Франківськ. Також вдячні Третій сотні Самооборони Києва, активісти якої мають довантажити ще три тонни продуктів у Києві”.

Михайло Якимчук відзначив, що сьогодні зранку з Прикарпаття у район Дебальцевого відправився бус із двома тоннами допомоги. Зараз шукають ще один автомобіль, яким доставлять усе, що не поміститься у вантажівку.

Активістка Тетяна Пришляк, яка координувала збір допомоги в Надвірнянському районі, зазначила, що найбільш активно на заклик про збір теплого одягу та продуктів харчування відгукнулися старші жінки та пенсіонери, які не можуть допомогти армії в інший спосіб.

Окрім харчів, бійцям повезуть також “буржуйки”, теплу білизну, шкарпетки. Активісти з села Єзупіль передали ще й сушені овочі, які використовуються для приготування борщу.

Незабаром активісти планують зібрати усе, що потрібно для приготування куті, щоб зробити різдвяний подарунок бійцям на передовій.

Уся допомога буде доставлена добровольчим батальйонам та бійцям Нацгвардії, які перебувають у містах Дебальцеве, Щастя та Кримське.