nasalikgor

ЗВЕРНЕННЯ

народному депутату України
Насалику І.С.

Шановний Ігоре Степановичу!

На розгляд Верховної ради України винесений проект Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії, а також погашення позик, отриманих від міжнародних фінансових організацій”. Метою законопроекту, за висновками Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального водопостачання та водовідведення за спожиту електричну енергію, а також визначення механізму для погашення позик, отриманих від міжнародних фінансових організацій, як підприємствами сфери водопостачання та водовідведення, так і підприємствами сфери теплопостачання. Цим законопроектом пропонується запровадити поточні рахунки із спеціальним режимом використання, на які мають стовідсотково перераховуватися кошти, що надходять як плата за надання послуг з централізованого водопостачання і водовідведення від усіх категорій споживачів – фізичних та юридичних осіб. Після цього фактично суб’єкти господарювання, які надають послуги з водопостачання, втрачають будь-який вплив на використання акумульованих коштів, так як вони автоматично направляються на оплату електроенергії.

У висновку Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Верховної Ради зазначається, що новели проекту суперечать статтям 12, 19, 44 Господарського кодексу України в частині заборони втручання у господарську та комерційну діяльність господарюючих суб’єктів та застосування щодо них засобів регуляторного впливу. Також вказано й на те, що ухваленою Коаліційною угодою депутатських фракцій більшості у Верховній Раді VII скликання передбачено скасування спеціальних рахунків для розрахунків визначеного призначення. Крім того, на наше тверде переконання, у випадку ухвалення вищезазначеного законопроекту, буде заблокована робота підприємств, які надають послуги з водопостачання (в тому числі КП “Водотеплосервіс” м. Калуша). Це призведе до невиплат заробітної плати, неплатежів до Пенсійного Фонду України, Фонду соціального страхування тощо. Під загрозою виконання підприємствами першочергових та невідкладних робіт для забезпечення нормального водопостачання. В результаті, така ситуація може спровокувати соціальний вибух.

В зв’язку з вищевикладеним, звертаємося до Вас, Ігоре Степановичу, вжити заходів щодо відхилення законопроекту “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії, а також для погашення позик, отриманих від міжнародних фінансових організацій”.

Прийнято на 53-ій сесії Калуської міської ради