news-image: Калуські підприємці відправили в зону АТО 10 "буржуйок"

За виготовлення чавунних «буржуйок» взялось ТзОВ «Ливарник-Калуш». За словами директора цього підприємства Богдана Гумена, вони вже виготовили десять «буржуйок», які минулого тижня калуські волонтери відправили в зону АТО. Цього тижня працюють над черговою партією. За три дні, каже Богдан Тарасович, працівники «Ливарник-Калуш» можуть виготовити шість «буржуйок». Спершу їх відливають, а потім укомплектовують. Вартість такого чавунного обігрівача становить 1200 гривень. Для калуських волонтерів це виходить вдвічі дешевше, оскільки вони самі дають матеріал, пише Калуш ФМ.

Водночас, директор зазначив, що чавунна пічка чим більше розжарюється, тим більше виділяє тепла: можна і зігрітися, і речі посушити, і їсти приготувати.

Виготовленням «буржуйок», які працюють на дизпаливі, займається приватне підприємство «Ковосвіт». Наразі з матеріалів, які надали волонтери, вони виготовили три «буржуйки», які вже відправили в зону АТО для наших бійців.

Для подальшого виготовлення обігрівачів потрібні матеріали, тому волонтери звертаються за допомогою до небайдужих калушан. Зокрема, є потреба у товстостінній трубі діаметром 130-150 мм (стінка 3-6 мм), а також тонкостінній трубі діаметром 100-110 мм (стінка 1-2 мм). Крім того, потрібна арматура діаметром 6-10 мм та дріт діаметром 1мм для зварювання півавтоматом.