карпатський-нпп

У період до 12 липня її учасники розглянуть 35 заявок про включення нових об’єктів до престижного Списку ЮНЕСКО, вивчать стан збереження вже включених об’єктів, а також проаналізують багато інших питань, що стосуються реалізації Конвенції про охорону Всесвітньої спадщини.

Про це пишуть Версії з посиланням на Центр новин ООН.

«Чим більше Конвенція вдосконалюється, тим вищою стає наша відповідальність за дотримання положень, букви і духу Конвенції», – додала глава ЮНЕСКО Ірина Бокова. 

У числі нових заявок на включення до Списку Всесвітньої спадщини на цій сесії – історико-географічний регіон Даурія, розташований на території Росії і Монголії; історичний центр азербайджанського міста Шекі; Гелатський монастир в Грузії; а також Незаймані букові ліси Карпат, які простяглися по території декількох країн.

Всього на цій сесії розглянуть 35 заявок: в тому числі щодо шести природних і одного змішаного природно-культурного об’єкта, а також 26 культурних об’єктів. Список Всесвітньої спадщини налічує більше тисячі об’єктів в країнах-учасницях Конвенції про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини.