Серед них діти з усієї України: 50 учасників Міжнародного фестивалю дитячо-юнацької журналістики, а також 10 кримчан та двоє дітей військових, які постраждали під час АТО.

 

Розпочалася урочиста частина традиційно з гімну Міжнародного дитячого центру «Артек-Карпати», який виконала відома українська співачка, також «артеківка» Тоня Матвієнко. Прозвучить він вперше, слова головної пісні табору написав відомий український поет, шоумен Петро Мага, музику – композитор Олег Шак.

 

Діти проживають у сучасних, комфортних готелях 3*-5*, по 2-4 дитини в одному номері з усіма зручностями, п’ятиразове харчування організовано в ресторанах, де гарантовано 100% якість приготування їжі. Харчування дітей контролюється дієтологом.

 

У наметовому таборі «Озерний» діти проживають у нових, якісних наметах, обладнаних лежаками і теплими спальниками. Також у таборі є всі необхідні зручності: польова кухня, їдальня, багаття, душ, туалет.

 

До слова, на відкриття МДЦ «Артек-Карпати» приїхало чимало вихованців табору. Зокрема телеведучий, лауреат національної премії «Телетріумф» Констянтин Грубич та журналіст Аня Радомська проведуть для юних «артеківців» майстер-класи з журналістики. Відбудеться ряд творчих зустрічей з цікавими особистостями, серед яких Брянцева Аня, редактор НРКУ, програма «Школяда», Тамара Слободян – методист Київської дитячої Академії мистецтв, Михайло Чембержі – професор, композитор, засновник та ректор Київської дитячої Академії мистецтв та інші.